Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Wystawy

Pałac Poznańskich to wyjątkowa rezydencja z przełomu XIX i XX wieku, należąca do wielkiego fabrykanta, Izraela Kalmanowicza Poznańskiego i jego rodziny, w której prezentujemy opowieść o historii i kulturze miasta oraz o jego wybitnych mieszkańcach związanych z muzyką, literaturą, teatrem i plastyką. Na ekspozycję składają się: zabytkowe wnętrza pałacowe, w tym reprezentacyjne Sale: Jadalna oraz Lustrzana, cykl wystaw poświęconych wybitnym łodzianom "Panteon Wielkich Łodzian" oraz wystawy czasowe.

Na wystrój zabytkowej części Muzeum składają się m.in. meble używane przez bogatych łodzian w XIX i na początku XX wieku, pochodzące z dawnych wnętrz rezydencji oraz innych pałaców, willi i mieszkań. Chcąc poznać dzieje Łodzi, należy udać się na przechadzkę do Ogrodu Spacerowego, odwiedzić Gabinet Izraela Poznańskiego, poznać sylwetki Jana Karskiego, Marka Edelmana, Władysława Reymonta, Juliana Tuwima, Karla Dedeciusa, Aleksandra Tansmana i Artura Rubinsteina, których gabinety zostały zaaranżowane w ramach cyklu wystaw "Panteon Wielkich Łodzian" (dwie ostatnie ekspozycje tworzą Galerię Muzyki im. Artura Rubinsteina). Nie można pominąć także zdobiących pałacowe wnętrza obrazów artystów żydowskich z kolekcji Dawida Malka, prezentowanych w saloniku artystycznym.

Wystawy czasowe prezentowane są w dwupoziomowej Galerii Wystaw Czasowych oraz w hallu. Regularnie zmieniające się ekspozycje cechuje różnorodność tematyczna.

Zdjęcia prezentowane na stronie są autorstwa: M. Urlich, B .Szafrańska, T. Karpiński, R. Sochala

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum