Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Edukacja

Materiały do pobrania

Muzeum Miasta Łodzi zaprasza dzieci z autyzmem i ich rodziców lub opiekunów do udziału w programie edukacyjnym "Muzeum chce Cię poznać" opracowanym specjalnie dla Muzeum przez oligofrenopedagoga Amelię Kochelską.
W ramach proponowanej oferty zapewniamy cykl trzech wizyt, podczas których przewodnik stopniowo i łagodnie wprowadzi Państwa dziecko w świat pięknych wnętrz Pałacu Rodziny Poznańskich i muzealnych ekspozycji.
Zwiedzanie muzeum w ramach programu może odbywać się w dowolnym terminie – w dniach i godzinach otwarcia ekspozycji.
Konieczna jest wcześniejsze uzgodnienie i rezerwacja terminu zajęć, aby Państwa wizyta mogła być skorelowana z innymi działaniami upowszechnieniowymi, prowadzonymi w muzeum.
W ramach programu zapewniamy wizytę dla dziecka z autyzmem, jego rodzeństwa oraz rodziców lub opiekunów w cenach regularnych biletów do muzeum (ulgowe, normalne)

Wszystkie potrzebne informacje i dane kontaktowe znajdą Państwo klikając banerek.


 

Zachęcamy do pobrania dostępnych poniżej książeczek edukacyjnych, przedstawiających scenariusze spotkań w formie fotografii i prostych podpisów.
Proponujemy wydrukować plik PDF na zwykłym papierze A4, pociąć według zaznaczonych linii i zszyć zszywaczem biurowym. Wierzymy, że wcześniejsze zapoznanie dziecka z planowanym przebiegiem wizyty może pomóc uniknąć niepokoju towarzyszącego oswajaniu nowych miejsc i sytuacji. Książeczka może przydać się również po powrocie do domu; pozwoli powtórzyć i utrwalić poznane treści.

I wizyta

II wizyta

III wizyta

 

Informacje na temat projektów edukacyjnych dla różnych grup odbiorców znajdą Państwo również na podstronie dostepne.muzeum-lodz.pl

 

Projekty modeli do pobrania (format plików: PDF)

Blok PRL
Dom Handlowy Teofil - Aleksandrowska 38
Dom Tkaczy
Gmach PAST - Kościuszki 12
IV LO im. Emilii Sczanickiej - Pomorska 16
Kamienica Geyera - Piotrkowska 74
Kamienica z muralem - Kilinskiego 26
Kościół pw. św. Franciszka z Asyżu - ul. Franciszkanska 28
Synagoga Alte Szil - ul. Wolborska 20
Synagoga Alte Szil - ul. Wolborska 20
Tkalnia mechaniczna Silbersteina - Piotrkowska 250

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum