Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

"Lubię wiedzieć" w grudniu

13 grudnia (niedziela), godz. 11:00
"Księży Młyn - rewitalizacja miejsca o ogromnej wartości historycznej"
Spotkanie z muzealnego cyklu "Lubię wiedzieć"

Prowadzący: Arkadiusz Bogusławski
Miejsce: Sala Lustrzana
Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15
Wstęp wolny

Tradycyjnie, w drugą niedzielę miesiąca odbędzie się kolejne muzealne spotkanie edukacyjne w ramach popularnego cyklu "Lubię wiedzieć", zorganizowane przez Oddział Kultur i Tradycji Wyznaniowych MMŁ. Wykład pt. "Księży Młyn - rewitalizacja miejsca o ogromnej wartości historycznej" wygłosi Arkadiusz Bogusławski - Kierownik Projektu Rewitalizacja Księżego Młyna w Łodzi, wcześniej pełnomocnik ds. odnowy Miasta Tkaczy w Zgierzu, autor artykułów, ekspert i trener z zakresu rewitalizacji w Polsce.

Podczas spotkania przedstawiony zostanie sposób myślenia o rewitalizacji Księżego Młyna w Łodzi, który uwzględnia wyjątkową rolę dziedzictwa tego miejsca dla miasta i jego kultury. Ukazany będzie postęp prac przywracających blask dawnemu imperium Karola Scheiblera. Mowa będzie również o szerszym zamierzeniu - projekcie: „Szlakiem architektury włókienniczej", który ma na celu wskrzeszenie przemysłowej tożsamości regionu i etosu pracy. Prelegent zwróci także uwagę na fakt, iż historia miasta, regionu czy kraju jest w zdecydowanej części historią rozwoju gospodarczego.

Kładzenie bruku

Ulica Przędzalniana

Animacja obszaru

Targ

Tego dnia zapraszamy również na:

godz. 13:00
Oprowadzanie po wystawie „Dziedzictwo dwóch kultur. Kolekcja rodziny Poznańskich z Muzeum Polskiego w Rapperswilu” z asystentem dla osób z dysfunkcją wzroku
Więcej...

godz. 18:00
Koncert "Skrzypcowy kalejdoskop"
Więcej...

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum