Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Warsztaty "Galeria Małego Mistrza"

O czym myśli ta pani? Tajemnice kolekcji Muzeum Polskiego w Rapperswilu cz. 1
Warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat z cyklu Galeria Małego Mistrza
22 listopada (niedziela), godz. 12:00
Prowadząca: Paulina Dzwonkowska
Miejsce zbiórki: hol główny
Wstęp na zajęcia: 7 zł/os., 10 zł/2 os., 15 zł/3 os. itd.
Obowiązują zapisy pod nr. tel. 42 254 90 11 lub This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it do 20 listopada (piątek) do godz. 16:00.

Uśmiech Mona Lizy, zamyślona Dama z Gronostajem czy rozmarzona Dziewczyna z perłą – niezmiennie nas zachwycają i jednocześnie skłaniają do zastanawiania się kim były owe kobiety i o czym myślały podczas pozowania. Również podczas nadchodzących warsztatów najmłodsi uczestnicy będą mogli bliżej przyjrzeć się bohaterkom pięknych obrazów z kolekcji Muzeum Polskiego w Rapperswilu, a w części plastycznej spróbować stworzyć własną, uwspółcześnioną wersję ich portretów.

Muzeum Miasta Łodzi w roku 2015 obchodzi jubileusz 40-lecia działalności. Z tej okazji łódzka placówka podjęła współpracę z Muzeum Polskim w Rapperswilu w Szwajcarii, w którym znajduje się fragment historycznej kolekcji dzieł sztuki zgromadzonej w XIX i XX wieku w Łodzi przez dwa rody fabrykantów: Silbersteinów i Poznańskich.

Wstęp na warsztaty jest płatny (jedna osoba: 7 zł, dwie osoby: 10 zł, trzy osoby: 15 zł), a ilość miejsc ograniczona. Wszystkie materiały zapewnia organizator, a powstałe dzieła stają się własnością uczestnika.

Tego dnia zapraszamy także na:

godz. 18:00 Koncert „Klasycznie-Sympatycznie”, więcej>

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum