Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Koncert "Szpilman" - Lala Czaplicka & Orkiestra Adria

29 stycznia (piątek), godz. 19:00
Koncert "Szpilman"
Lala Czaplicka & Orkiestra Adria
Koncert w ramach VI Dni Pamięci o Holokauście

Organizator: Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce i Teatr Jaracza
Współorganizator: Muzeum Miasta Łodzi
Miejsce: Sala Lustrzana
Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15
Bilety w cenie 20zł do nabycia w kasie muzeum (w dniu koncertu sprzedaż biletów od godziny 18:00)

Program poświęcony postaci i twórczości Władysława Szpilmana – wybitnego kompozytora, twórcy muzyki klasycznej i wielu niezapomnianych piosenek, które na stałe wpisały się w historię kultury XX wieku. Orkiestra ADRIA nawiązuje składem i idiomem brzmieniowym do zespołów występujących w międzywojennych lokalach i teatrach rewiowych stolicy oraz w legendarnym lokalu przedwojennej Warszawy - ADRII.

Ta wyjątkowa postać, to także współtwórca Polskiego Radia i takich wydarzeń jak m.in. Festiwal Piosenki w Sopocie. Ten nowy projekt muzyczny prezentuje najpiękniejsze piosenki autorstwa wybitnego kompozytora i pianisty polskiego – Władysława Szpilmana. Wszystkie utwory zostały zaaranżowane specjalnie na zespół wytrawnych artystów Adria Orkiestra.

Piosenki wykonuje Lala Czaplicka - córka Jerzego Czaplickiego – światowej sławy śpiewaka, który w latach trzydziestych ubiegłego stulecia współpracował z orkiestrami Petersburskiego i Golda - występując w legendarnym lokalu przedwojennej ADRII.

Adria Orkiestra:
Lala Czaplicka - wokal
Grzegorz Lalek - skrzypce
Anna Wandtke – skrzypce
Urszula Borkowska – fortepian
Rafał Grząka - akordeon
Sebastian Wypych – kontrabas

W składzie Orkiestry ADRIA znajdują się wyśmienici muzycy na co dzień grający w zespołach takich jak Tangata Quintet, Machina del Tango, Kameleon, The New
Art Ensemble oraz wielu innych projektach. Program prezentowany był w Fi lharmoni i Podkarpackiej podczas nadzwyczajnego koncertu poświęconemu pamięci Władysława Szpilmana z udziałem Haliny Szpilman oraz Syna Władysława Szpilmana, a także w Filharmonii w Kielcach, Kaliszu, Ostrowiu Wielkopolskim, a także na I edycji festiwalu Joli Bord de l'Art - Piękny Brzeg Sztuki.Tego dnia zapraszamy także na:

godz. 12:00
Oprowadzanie po wystawie „Dziedzictwo dwóch kultur. Kolekcja rodziny Poznańskich z Muzeum Polskiego w Rapperswilu”, więcej>

fot. materiały promocyjne organizatora

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum