Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Ferie w muzeum

15-18 oraz 22-25 lutego, godz. 10:00-12:00
Ferie w muzeum
Zajęcia edukacyjne dla gości indywidualnych - dzieci w wieku 6-12 lat

Miejsce zbiórki: hol główny
Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15
Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.
Szczegóły i zapisy pod nr. tel. 42 254 90 11 lub mailowo: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

15.02.2016 Historyczny poniedziałek: „Fabryki, pałace, królowie bawełny”
Opis: Podczas zajęć dzieci poznają nazwiska wielkich łódzkich królów bawełny oraz symbole XIX-wiecznej Łodzi: fabryki, które w swoim wyglądzie nawiązywały do średniowiecznych zamków czy pałace ze złoconymi meblami, marmurowymi rzeźbami oraz obrazami wielkich mistrzów. Spotkanie odbędzie się w pięknych wnętrzach fabrykanckiego pałacu.

16.02.2016 Muzyczny wtorek: „Muzyka na opak”
Opis: Muzyczne spotkanie, które dowiedzie, że muzyka poważna nie musi być wcale nudna. Podczas niego uczestnicy zapoznają się z sylwetką znanego łódzkiego kompozytora - Aleksandra Tansmana, odwiedzą jego gabinet i dowiedzą się o tajnikach warsztatu kompozytora oraz sami będą mogli spróbować swoich sił w dyrygowaniu orkiestrą.

17.02.2016 Łódzka środa: „Łódzkie opowieści...”
Prezentacja znanych i mniej znanych opowieści i legend związanych z dziejami naszego miasta, także tych dotyczących historii rodziny Poznańskich i ich pałacu. Pogadanka w sali lustrzanej i spacer po pałacowych zakończone drobną pracą plastyczną. 

18.02.2016 Literacki czwartek: „Kolorowy świat”
Zajęcia oparte na życiu i twórczości wielkiego łodzianina Juliana Tuwima wprowadzą dzieci w wielokulturowy świat dawnej Łodzi. Poprzez ćwiczenia aktywizujące i dyskusje na temat znanych wierszyków oraz życiorysu literata przygotują je do tolerancyjnego i otwartego postrzegania drugiego człowieka.

22.02.2016 Historyczny poniedziałek: „W poszukiwaniu muzealnych skarbów”

Gra muzealna, zagadki, poszukiwania najciekawszych eksponatów, ciekawostki i legendy o Pałacu rodziny Poznańskich to tylko kilka atrakcji jakie czekają na uczestników zajęć.
Interaktywny spacer po wnętrzach Pałacu pozwoli dzieciom poznać codzienność łódzkich fabrykantów i wcielić się w rolę małych odkrywców historii.

23.02.2016 Muzyczny wtorek: „Pocztówka (dźwiękowa) z Łodzi”
Podczas zajęć młodzi uczestnicy będą mieli okazję poznać świat dawnych urzadzeń służących do odtwarzania muzyki. Zajęcia będą  oparte na kolekcji gramofonów z drugiej połowy XX wieku, produkcji Łódzkich Zakładów Radiowych z wykorzystaniem gadżetrów takich jak pocztówki dźwiękowe, płyty, taśma magnetofonowa. Planujemy przeprowadzeni ciekawych eksperynentów akustyczych i elektronicznych, prezentację podstawowych zagadnień związych z dźwiękiem oraz część plastyczną.

24.02.2016 Łódzka środa: „Na miarę naszych marzeń dom”
Co sprawia, że w niektóre miasta są nie tylko piękne, ale również wygodne i atrakcyjne do zamieszkania? Czym zajmują się urbaniści i jak jest ich wpływ na kształtowanie naszego miasta? Na te i inne pytania będzie można odpowiedzieć podczas zajęć, na których uczestnicy będą nie tylko oglądać makietę dawnej łodzi oraz stare mapy, ale również sami spróbować stworzyć miasto idealne.

25.02.2016 Literacki czwartek: „Poetyckie wyklejanki”
Polska noblistka Wisława Szymborska posiadała talent i wspaniałe poczucie humoru, tworzyła nie tylko wiersze, ale też kolaże, które nazywała „wyklejankami”. Kilka z nich, w postaci zabawnych pocztówek z noworocznymi życzeniami, wysłała łodzianinowi Karlowi Dedeciusowi i można je oglądać w Muzeum Miasta Łodzi. Podczas zajęć  staną się one inspiracją dla dzieci do stworzenia własnych prac łączących dzieła literackie ze sztuką.

15-18 oraz 22-25 lutego, godz. 10:00-12:00

Ferie w muzeum

Zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku 6-12 lat

Miejsce zbiórki: hol główny

Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

Szczegóły i zapisy pod nr. tel. 42 254 90 11 lub mailowo: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum