Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Koncert przedwiosenny: Piazzolla Vivaldi

6 marca (niedziela), godz. 18:00
„Koncert przedwiosenny”
Koncert z cyklu „Klasycznie – Sympatycznie”
Wystąpią: Kamil Zawadzki – skrzypce solo oraz Orkiestra Symfoniczna Marcina Wernera
W programie: A. Vivaldi „Cztery pory roku”, A. Piazzolla "Las Cuatro Estaciones Porteñas"

Miejsce: Sala Lustrzana
Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15
Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie muzeum

Kamil Zawadzki - skrzypce solo
Urodził się 6 października 1985 roku. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku siedmiu lat pracując pod kierunkiem prof. Zenona Ostalczyka,  prof. Jolanty Siry-Osmolińskiej oraz prof. Tomasza Bartosiaka. Jako 11-to letni chłopiec wygrał przesłuchania makroregionalne woj. Łódzkiego w roku 1997. W roku 2009 ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im G. i K. Bacewiczów  w Łodzi w klasie prof. Iwony Wojciechowskiej.  
Wielokrotnie brał udział w kursach mistrzowskich w klasach profesorów: Iwony Wojciechowskiej, Wolfganga Marschnera, Konstantego Andrzeja Kulki, Edwarda Zienkowskiego, Igora Frołowa, Larissy Kolos, Mirosława Ławrynowicza, Wiesława Kwaśnego, Walentyny Jakubowskiej.
Był uczestnikiem i laureatem wielu konkursów krajowych i międzynarodowych takich jak: Trzeci Ogólnopolski Konkurs Na Najlepszy Recital w Żaganiu – laureat najwyższego przyznawanego stypendium (2011), Drugi Ogólnopolski Konkurs Na Najlepszy Recital
w Żaganiu – laureat najwyższego przyznawanego stypendium (2010), Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy w Sion pod dyrekcją maestro Shlomo Mintza (Szwajcaria 2009), Laureat Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” (2009), Druga nagroda w Konkursie Sonat Solowych (Łódź 2008), Międzynarodowy Bałtycki Konkurs Skrzypcowy – czwarta nagroda – wyróżnienie (2006), Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im Ireny Dubiskiej – druga nagroda (pierwszej nie przyznano) oraz nagroda dla największej indywidualności artystycznej (Łódź 2003), Ogólnopolski Konkurs Młodych instrumentalistów w Bydgoszczy - Pierwsza Nagroda oraz nagroda specjalna prof. Krzysztofa Sperskiego (AM Gdańsk) (2003).
Występuje zarówno jako solista i kameralista. Prowadzi także działalność pedagogiczną.
Od roku 2010 jest zatrudniony na stanowisku asystenta w Akademii Muzycznej im G. i K. Bacewiczów  w Łodzi. Był również wykładowcą Letniej Akademii Muzycznej w Żaganiu.
W roku Akademickim 2011/12 otrzymał stypendium Rektora AM w Łodzi dla najlepszych doktorantów, pełnił również funkcję senatora uczelni. Od roku Akademickiego 2012/13 wybrany członkiem zarządu łódzkiego oddziału Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków oraz Rady Wydziału Instrumentalnego.

Marcin Werner – dyrygent
Urodzony 7 sierpnia 1991 r. w Łodzi kompozytor, dyrygent, pianista. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi w klasie fortepianu początkowo mgr Eleonory Kujawy-Stebel, a następnie prof. Bogusława Wódki. Edukację muzyczną kontynuował w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w której ukończył klasę fortepianu uzyskując tytuł zawodowy licencjata oraz magistra sztuki (oba dyplomy z wyróżnieniem w klasie prof. Bogusława Wódki) oraz klasę kompozycji uzyskując tytuł zawodowy licencjata (w klasie prof. Sławomira Kaczorowskiego). Obecnie nadal jest studentem tejże uczelni na kierunkach: kompozycja (studia II stopnia w klasie prof. Sławomira Kaczorowskiego) oraz dyrygentura (studia I stopnia w klasie prof. Jerzego Swobody).
Jeszcze w czasach szkolnych powołał do istnienia zespół instrumentalny, który funkcjonuje do dziś pod nazwą "Orkiestra Symfoniczna Marcina Wernera" i liczy około 30 instrumentalistów. Razem z członkami zespołu założył w 2012 roku Stowarzyszenie Muzyczne "Concerto", którego został prezesem.
Od początku życia był związany z muzyką, która do dziś jest jego największą pasją. Zagrał ponad 100 koncertów występując w roli pianisty jak i dyrygenta. Wykształcenie w zakresie trzech specjalności daje mu swobodę w dobieraniu właściwych środków do realizacji zamierzonych celów. Jako rodowity łodzianin chętnie angażuje się w różne inicjatywy kulturalne i społeczne służąc swoim doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami.

Orkiestra Symfoniczna Marcina Wernera
Założona i prowadzona przez Marcina Wernera, istnieje od 2010 roku i swoją działalnością obejmuje całą Polskę. Od początku istnienia zagrała szereg koncertów publicznych i prywatnych, współpracując z wieloma znanymi artystami,  takimi jak Zbigniew Wodecki czy Blue Cafe. W jej skład wchodzi ponad 30 instrumentalistów, głównie studentów oraz absolwentów Akademii Muzycznej w Łodzi.

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum