Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

„Szlak Kobiet, czyli opowieści o łódzkich emancypantkach”

10 kwietnia (niedziela), godz. 11:00
„Szlak Kobiet, czyli opowieści o łódzkich emancypantkach”  
Spotkanie z muzealnego cyklu „Lubię wiedzieć”
Prowadząca: dr Iza Desperak (Katedra Socjologii Polityki i Moralności IS UŁ, Kolektyw Kobiety znad Łódki)    
Miejsce: Oddział Kultur i Tradycji Wyznaniowych MMŁ
pl. Wolności 2
Wstęp wolny (niedziela jest dniem wolnego wstępu do OKiTW)


Tradycyjnie, w drugą niedzielę miesiąca w siedzibie Oddziału Kultur i Tradycji Wyznaniowych MMŁ przy pl. Wolności 2 odbędzie się kolejne muzealne spotkanie edukacyjne w ramach popularnego cyklu „Lubię wiedzieć”. Wykład pt. „Szlak Kobiet, czyli opowieści o łódzkich emancypantkach”  wygłosi dr Iza Desperak  – badaczka związana z Instytutem Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego, aktywistka oraz reprezentantka Kolektywu Kobiety znad Łódki.
Spotkanie dotyczyć będzie Łódzkiego Szlaku Kobiet, sieci szlaków kobiet w polskich miastach oraz idei internetowych archiwów kobiet, w które wpisuje się działalność Kolektywu Kobiety znad Łódki. Główną osią prezentacji będą jednak bohaterki łódzkiego szlaku, ich sylwetki oraz biografie. Pojawią się bohaterki oczywiste i nieznane, zapomniane postaci oraz te, o których pamięć jest wciąż żywa. Przywołane zostaną nie tylko kobiety, które odeszły na zawsze, ale także te żyjące.

logo „Łódzki Szlak Kobiet”

„Szlaki kobiet. Przewodniczka po Polsce emancypantek" jest pierwszą książką, która zbiera trasy prowadzące śladami historii kobiet po polskich miejscowościach - także po Łodzi.

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum