Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Spotkanie z Jerzym Wojtasem z ŁZR Fonica

16 października (niedziela), godz. 12.30
„Zgaszone aparaty, zapomniane techniki audio i video”
Wydarzenie towarzyszące wystawie „Stali bywalcy tamtych prywatek. Łódzkie Zakłady Radiowe Fonica”

Miejsce: Sala Lustrzana
Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15
Wstęp wolny

Mono, stereo, kwadro i w kolorze – spotkanie z projektantem urządzeń prototypowych w ŁZR Fonica – Jerzym Wojtasem i prezentacja współczesnego sprzętu kwadrofonicznego.

Płyty gramofonowe przeżywają ostatnio prawdziwy renesans. Okazuje się, że niektóre z nich kryją w sobie niespodziankę w postaci zapisanych czterech kanałów dźwiękowych zamiast dwóch stereofonicznych, co daje możliwość obcowania z dźwiękiem przestrzennym. Kontynuując zatem działania przypominające fascynującą historię analogowej techniki odtwarzania dźwięku, zapraszamy wraz z MUARAH Audio na prezentację systemu kwadrofonicznego.

Do prezentacji zostanie użyty w pełni analogowy tor audio: gramofon, wzmacniacze lampowe oraz dekoder kwadrofoniczny firmy MUARAH AUDIO. Głośniki dostarczył polski dystrybutor marki Audiovector - firma VOICE.

W czasie krótkiej prelekcji, twórcy systemu opowiedzą o kwadrofonii oraz wezmą udział w dyskusji. Podczas spotkania będzie można posłuchać w wersji przestrzennej płyt winylowych z muzyką poważną, jazzową oraz rozrywkową. Posiadaczy płyt z logo systemu SQ zachęcamy do przyniesienia własnej muzyki.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej o wystawie>

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum