Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Wycieczka rowerowa „Śladami łódzkiego sportu cz. III”

13 listopada (niedziela), godz. 12:00
Wycieczka rowerowa „Śladami łódzkiego sportu cz. III”

Organizatorzy: Zielona Łódź, Oddział Sportu i Turystyki MMŁ
Prowadzący: Sebastian Glica
Miejsce zbiórki: Park Źródliska I
Wstęp wolny

Zielona Łódź wspólnie z Oddziałem Sportu i Turystyki od 2015 r. organizuje wycieczki rowerowe po najważniejszych łódzkich obiektach sportowych. Ich uczestnicy zarówno zwiedzają istniejące obiekty sportowe, jak i odwiedzają miejsca, gdzie narodził się łódzki sport.

W dniu 13 listopada wycieczka rowerowa odwiedzi łódzkie obiekty sportowe usytuowane na terenie Widzewa. Zbiórka uczestników odbędzie się o godz. 12.00 w Parku Źródliska I – w miejscu gdzie „narodził się” łódzki sport. W Parku Źródliska znajdowała się w okresie przed I Wojną Światową strzelnica Łódzkiego Towarzystwa Strzeleckiego.

W dalszej kolejności uczestnicy odwiedzą, między innymi, dawny stadion Robotniczego Towarzystwa Sportowego Widzew przy ul. Rokicińskiej 28b (obecnie al. Piłsudskiego – obecnie teren centrum handlowego i dawnej chłodni miejskiej), obiekty sportowe w Parku 3 Maja, halę sportową KS Wifama przy ul. Niciarnianej 1/3, halę sportową Anilany przy ul. Sobolowej 1.

Na koniec uczestnicy odwiedzą budowę nowego stadionu Widzewa przy al. Piłsudskiego 138 (przed II Wojną Światową teren, na którym znajduje się obiekt, należał do Klubu Sportowego Widzewska Manufaktura).

Tego samego dnia zapraszamy również na:

godz. 11:00 Spotkanie z muzealnego cyklu „Lubię wiedzieć”, więcej >

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum