Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Gene Montez Flores w Łodzi

W dniach 6-10.11.2016 r. gości w Łodzi amerykański artysta Gene Montez Flores z małżonką i artystką Susan Marya Flores. Ich pobyt jest związany z Uroczystą Inauguracją Roku Awangardy w dniu 07.11.2016 o godz. 12:15, której towarzyszy ponowne odsłonięcie rzeźby „Dzwony dla Łodzi”, wykonanej podczas „Konstrukcji w Procesie – Powrót do Łodzi” w 1990 roku, a obecnie przeniesionej do nowej lokalizacji w pobliżu ASP im. Wł. Strzemińskiego i poddanej gruntownej konserwacji.

Artyści przyjeżdżają do naszego miasta na zaproszenie Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi oraz Muzeum Miasta Łodzi, które było współorganizatorem i partnerem „Konstrukcji w Procesie” w 1990 roku (wówczas jako Muzeum Historii Miasta Łodzi) i które posiada w swoich zbiorach dwie zachowane realizacje rzeźbiarskie z tamtej akcji autorstwa Davida Rabinovitcha i Ilana Averbucha.

Program pobytu Gene’a Floresa w Łodzi:

07.11.2016, godz. 12:15, przed ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi
Uroczysta Inauguracja Roku Awangardy – ponowne odsłonięcie rzeźby "Dzwony dla Łodzi"

09.11.2016, godz. 14:00, sala 3D w CNiS ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi
Spotkanie z Genem Floresem pt. „Autorska prezentacja dorobku twórczego Gene’a Montez Floresa", prowadzący: Adam Klimczak (Muzeum Miasta Łodzi, Galeria Wschodnia w Łodzi)   
Wykład pt. „Konstrukcja w Procesie jako przykład działań artystycznych w przestrzeni publicznej ", prowadzący: prof. Zbigniew Dudek (ASP w Łodzi)

09.11.2016, godz. 19:00, Galeria Wschodnia w Łodzi
Pokaz dokumentacji twórczości G. Floresa połączony ze spotkaniem środowiska łódzkich twórców

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Więcej o twórczości Gene’a Floresa>
Resume Gene’a Floresa (eng)>

Ilustracja: Klatka z filmu "Meet Gene Montez Flores from Art In The Orchard 2013", autor: bryandarts (Bryan Delaney), źródło: https://www.youtube.com/watch?v=paPG_DX7uBs, licencja: standardowa licencja You Tube

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum