Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Koncert muzyki filmowej "Filmowe dźwięki Łodzi"

20 listopada (niedziela), godz. 18:30
Koncert muzyki filmowej "Filmowe dźwięki Łodzi"
Wystąpi: kwartet smyczkowy Guerreros

Organizator: Stowarzyszenie TOPOGRAFIE
Miejsce: Sala Lustrzana
Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15
Wstęp wolny

Film i muzyka, to dziedziny sztuki, które w dzisiejszym świecie najlepiej przemawiają do wyobraźni. Pomimo przeniesienia większej części produkcji filmowej do innych Polskich miast, to właśnie Łódź cały czas jest rozpoznawana jako najbardziej filmowe miasto w naszym kraju. Tej konotacji praktycznie nie trzeba nikomu wyjaśniać. Nieodłączną częścią każdego filmu jest muzyka (nawet filmy nieme wyświetlane były przy akompaniamencie pianina).

Pod wpływem inspiracji łódzką twórczością filmową powstał specjalny utwór, będący kompilacją muzyki z pięciu bardzo znanych filmów nakręconych w Łodzi, którego premiera odbędzie się właśnie 27 listopada w Muzeum Miasta Łodzi. Oprócz kompozycji głównej  tego wieczora usłyszeć będzie możnatakże wiele znanych i lubianych utworów muzycznych pochodzących z dzieł kinematografii światowej oraz zobaczyć zrealizowany specjalnie na tę okazję teledysk.

Nie zdradzamy repertuaru,aby pozostawić Państwu radość rozpoznawania tytułów filmów z których będą pochodziły wykonania.

Kwartet smyczkowy Guerreros powstał w 2014 roku. Współtworzą go absolwentki Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi: Magdalena Gonos - I skrzypce, Joanna Sikorska - II skrzypce, Martyna Susek - altówka, Anna Furkałowska - wiolonczela. Obecny skład zespołu jest wynikiem wieloletniej przyjaźni połączonej ze wspólnym koncertowaniem w orkiestrze i zespołach kameralnych, pod okiem cenionych pedagogów. Repertuar kwartetu obejmuje szeroki wachlarz utworów, zarówno klasycznych jak i rozrywkowych. Artystki chętnie podejmują nowe wyzwania, uczestnicząc w różnorodnych projektach muzycznych.

Koncert odbywa się w ramach projektu "Filmowe dźwięki Łodzi" finansowanego z Mikrograntów Festiwalu Transatlantyk.

Zdjęcie: Beata Kubiak

Tego dnia zapraszamy także na:

godz. 12:00 Warsztaty dla dzieci z cyklu "Galeria Małego Mistrza", więcej>

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum