Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

„Galeria Małego Mistrza”

28 maja (niedziela), godz. 12:30
„Co tym razem na tapecie?”
Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat z cyklu „Galeria Małego Mistrza”

Prowadzenie: Paulina Długosz
Galeria Wystaw Czasowych, Salka Edukacyjna
Wstęp: 7 zł / osoba, 10 zł / 2 osoby, 15 zł / 3 osoby (liczba miejsc ograniczona)
Zapisy: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it lub 42 254 90 11 do 25 maja 2017 r.

Kropki, prążki, kratki  - te najprzeróżniejsze wzory towarzyszą nam każdego dnia. Nosimy je na swoich ubraniach, widzimy je na obiciach mebli, zasłonach czy tapetach. Jak one powstają i dzięki komu na co dzień mamy dookoła tyle kwiatów, ptaków i innych kolorowych deseni? Jakie motywy sto lat temu gościły na sukienkach wytwornych dam, a jakie na ścianach eleganckich salonów? Tego dowiedzą się najmłodsi goście najbliższego spotkania z cyklu "Galeria Małego Mistrza", które odbędzie się na wystawie prac studentów Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ. Dzieła młodych twórców oraz dawne wzorniki z łódzkich fabryk włókienniczych staną się inspiracją do stworzenia własnych projektów tkanin użytkowych. Szablony z fantazyjnymi wzorami posłużą to dekoracji płóciennych torebek, niezbędnych podczas codziennych zakupów czy wycieczek.

Galeria Małego Mistrza to cykl warsztatów przeznaczonych dla odbiorców w grupie wiekowej 6-12 lat, organizowanych raz w miesiącu. W ramach programu „Edukacja przez sztukę” przygotowano na bazie ekspozycji Galerii Mistrzów Polskich, wystaw stałych oraz czasowych, działania warsztatowe promujące i przekazujące wiedzę na temat kultury i sztuki polskiej.

Tego dnia zapraszamy także na:

godz. 12:30 Wykład „Flora z porcelany. Z dziejów dekoracji ceramiki europejskiej XVIII-XX w.", więcej>

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum