Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

„Lubię wiedzieć” w październiku

8 października (niedziela), godz. 12:30
„Sens i uroda detalu w architekturze – fasady łódzkie”
Spotkanie z cyklu „Lubię wiedzieć”

Prowadzenie: Maria Nowakowska (autorka pierwszego przewodnika po architekturze detalu w Łodzi i  Polsce, przewodnik miejski, stypendystka Prezydenta Miasta  Łodzi Hanny Zdanowskiej, koordynatorka projektów w Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS)
Sala Lustrzana
Bilety: 3 zł normalny, 1 zł ulgowy

Co o historii miasta potrafią powiedzieć jego detale? Czy istnieje granica kiedy prefabrykat zamienia się w sztukę? Czy ornament to naprawdę zbrodnia, a jeśli tak – czy ktoś z nas wolny od recydywy? Ciekawych architektury i jej zdobień zapraszamy na spotkanie z entuzjastką detali, Marią Nowakowską, która podczas spotkania przybliży świat ornamentu posługując się przykładami z rodzinnej Łodzi – miasta, które w październiku b.r. gościć będzie pierwszy ogólnopolski Festiwal Detalu Architektonicznego #detalfest. Spotkanie pozwoli przyjrzeć się sposobowi, w jaki architektura wchodzi w dialog zarówno z własną historią, jak i z tożsamością miejsca, w którym się znajduje. Będzie również okazją do zakupu „Łódzkiego detalu” – przewodnika po Łodzi szlakami detali architektonicznych.

Maria Nowakowska – absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, stypendystka Prezydent Miasta Łodzi, laureatka nagród Rektora Uniwersytetu Łódzkiego i Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w konkursie „Młodzi w Łodzi” oraz dwóch nagród za działalność społeczną – Punktu dla Łodzi i nagrody Gazety Społecznej Miasto Ł. Koordynatorka i animatorka projektów, związana na co dzień z Centrum OPUS. Koordynatorka projektów społecznych oraz promujących twórcze podejście do dziedzictwa, m.in. cyklu A/Ż Architektura na Żubardzkiej. Autorka pierwszego w Polsce przewodnika po mieście szlakami detali architektonicznych, wydanego w 2016 r. w Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju REGIO („Łódzki detal – przewodnik po Łodzi szlakami detali architektonicznych”). Przygotowuje drugi tom wspomnianego przewodnika oraz grę planszowo-karcianą o detalach architektonicznych, które ukażą się w 2018 r.

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum