Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Nabór wolontariuszy „Wiki-Muzeum”


Jeśli chciałbyś nauczyć się kluczowych idei, zasad, technik i narzędzi, które umożliwią ci rozpoczęcie edytowania Wikipedii – największej w dziejach encyklopedii tworzonej przez ponad 100 000 edytorów z całego świata, możesz dołączyć do grupy wolontariuszy-wikipedystów współpracujących z naszym Muzeum.

Zadaniem uczestników grupy będzie opracowywanie nowych artykułów na temat tradycji i historii Łodzi, encyklopedycznych miejsc i osób związanych z historią miasta, a następnie rozwijanie tych treści online.

Efekty prac będą zgromadzone na podstronie w polskiej Wikipedii. Strona ta będzie prowadzić do wszystkich nowych tekstów oraz zdigitalizowanych zdjęć w bibliotece mediów Wikimedia Commons.

Zajęcia odbywają się w ramach przedsięwzięcia „Digitalizacja i popularyzacja fotografii z zasobu Muzeum Miasta Łodzi”, które Muzeum realizuje w 2017 roku we współpracy ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska oraz Stowarzyszeniem Inicjatyw Miejskich „Topografie”. Celem projektu jest popularyzacja kilkuset obiektów z kolekcji muzeum znajdujących się w domenie publicznej oraz udostępnienie części z nich na licencji CC BY-SA 3.0 Polska.

Wybrane zdjęcia poddane zostaną procesowi digitalizacji i zostaną rozpowszechnione poprzez stronę miastograf.pl oraz Wikimedia Commons.

Zapisy: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Więcej o projekcie>

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum