Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Szekspir – wielkie role Iry Aldridge’a

5 listopada (niedziela), godz. 12:30
„Szekspir – wielkie role Iry Aldridge’a”
Krakowski Salon Poezji w Łodzi

Czytają: Monika Buchowiec, Dariusz Kowalski (Teatr Nowy w Łodzi), Mariusz Siudziński (Teatr im. St. Jaracza w Łodzi), Mirosław Oczkoś
Prowadzenie: Katarzyna Jasińska
Instrumenty perkusyjne: Julianna Siedler-Smuga
Bilety: 5 zł (do nabycia w kasie i na stronie Teatru Nowego)

Krakowski Salon Poezji to inicjatywa Anny Dymnej rozpoczęta w styczniu 2002 roku w Krakowie. W każdą niedzielę znani aktorzy czytają wiersze swoich ulubionych poetów. Słowom towarzyszy muzyka na żywo w wykonaniu wybitnych instrumentalistów. Krakowski Salon Poezji w Łodzi został zainaugurowany 15 października 2017 r. w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka. Gościem honorowym była Anna Dymna.
Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w wybraną niedzielę, o godzinie 12:30. W Salonie spotykają się zarówno aktorzy Teatru Nowego jak i innych łódzkich teatrów oraz, gościnnie, wybitne postaci sceny z całej Polski. Czytaniu poezji towarzyszy muzyka w wykonaniu studentów i wykładowców Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Łódzki Salon zagości w różnych miejscach, m.in. Muzeum Sztuki, Muzeum Miasta Łodzi, Akademii Muzycznej, Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych oraz Radiu Łódź, które zadeklarowało retransmisje Salonu na antenie w niedzielne wieczory po spotkaniach oraz następujące poniedziałki.

 

Tego samego dnia zapraszamy również na:

godz. 10:00
„Szlakiem odnowionych zabytków Starego Cmentarza” ->

godz. 17:00
Koncert Towarzystwa Śpiewaczego Harmonia ->

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum