Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Twórcze pisanie - warsztaty dla seniorów

W dniach 8, 15, 22 listopada (środy), w godz. 10:00-13:10
„Twórcze pisanie - spisujemy wspomnienia i rodzinne opowieści”
Warsztaty towarzyszące wystawie „Na wspólnym podwórku - łódzki tygiel kultur i wyznań”

Wstęp bezpłatny (liczba miejsc ograniczona)
Zapisy do udziału w warsztatach: 42 254 90 44, 691 937 428, This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Zapraszamy seniorów, którzy mają chęć uporządkować domowe archiwa, spisać wspomnienia i rodzinne opowieści na cykl trzech warsztatów. Inspiracji do pracy dostarczą nam stare fotografie, pamiątkowe przedmioty, listy i pocztówki sprzed lat. Pod okiem profesjonalistów będzie można popracować nad stylem i formą krótkich tekstów, które powstaną na zajęciach i w przyjaznej atmosferze skonsultować swoje pomysły z osobami, które pisaniem zajmują się na co dzień.

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które mają chęć się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności i czerpać z tego przyjemność. Odnajdą się na nich zarówno całkiem początkujący, jak i ci, którzy potrzebują dodatkowych wskazówek, inspiracji i motywacji do pracy. W przyjaznej atmosferze, przy kawie i cieście, będzie można poćwiczyć swoją językową kreatywność, elastyczność myślenia i wyobraźnię.

Wszyscy uczestnicy projektu otrzymają pakiety materiałów szkoleniowych i dyplomy oraz zaproszenia na spotkanie finałowe z udziałem Specjalnego Gościa.

Warsztaty prowadzą:
- Anna Błaszkiewicz – skończyła socjologię i filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim, jest dziennikarką i redaktorką, współautorką poradnikowej „Książki o pisaniu”; od 10 lat prowadzi warsztaty twórczego pisania;
- Aleksandra Rzążewska – jest psychologiem, dziennikarką i redaktorką, autorką m.in. reportaży, wywiadów, opowiadań dla dzieci, audycji radiowych; od 10 lat prowadzi warsztaty pisarskie dla różnych grup wiekowych.

Warsztaty odbywają się w ramach piątej edycji projektu PISZEMY+ realizowanego przez Stowarzyszenie Koncentrat, a współfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. W projekcie wzięło już udział ponad 1,5 tys. seniorów z całej Polski.

Inicjatywie patronują: Głos Seniora, Gazeta Senior, Seniorzy24.pl, CaféSenior.pl

Więcej o wystawie>
Film o wystawie>
Więcej o warsztatach>

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum