Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Podsumowanie XXIII kwesty na Starym Cmentarzu


18 listopada (sobota), godz. 12:30 i 14:00
Podsumowanie XXIII kwesty na Starym Cmentarzu oraz konferencja na temat inwentaryzacji zabytkowych pomników na Starym Cmentarzu

Prowadzenie: Cezary Pawlak
Sala Lustrzana
Wstęp wolny

W nawiązaniu do tradycji minionych lat, w Muzeum Miasta Łodzi, które wspiera wszelkie działania na rzecz zachowania wartości historycznych i zabytkowych najstarszej łódzkiej nekropolii, odbędzie się podsumowanie 23. kwesty na Starym Cmentarzu przy ulicy Ogrodowej w Łodzi.

W programie wydarzenia znajduje się specjalna część podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które włączyły się w organizację i udział w tegorocznej kweście. W części podsumowania członkowie Zarządu Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem przedstawią najważniejsze wątki tematyczne kwesty, która odbywała się pod hasłem "Przywracania pamięci o zasłużonych łodzianach, i utrwalanie wartości artystycznych pomników, reprezentatywnych przykładów XIX i XX. wiecznej sztuki sepulkralnej".

W drugiej części spotkania odbędzie się koncert w wykonaniu Aleksandra Stachowskiego, a w jego programie zostaną wykonane na akordeonie utwory Jana Sebastiana Bacha, Domenico Scarlattiego, Viatcheslava Semionova i Astora Piazzolle.

W ostatniej części spotkania, w godzinach 14.00-16.00, odbędzie się konferencja zorganizowana przez Muzeum Miasta Łodzi i Politechnikę Łódzką, zatytułowana "Zanim przywrócimy blask – prace inwentaryzacyjne na Starym Cmentarzu przy ulicy Ogrodowej w Łodzi". Pracownicy naukowi Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego przedstawią zagadnienia i problematykę związaną z ochroną historycznych i zabytkowych nekropolii, podając przykłady i prezentując narzędzia ułatwiające poruszanie się w przestrzeni cmentarza oraz zapewniające warstwę informacyjną o zabytkowych obiektach oraz przeprowadzonych pracach konserwatorskich.

Fot. Karolina Monwid - Olechnowicz

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum