Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Spotkanie z Jackiem Perzyńskim

4 lipca o godzinie 18.00 zapraszamy na promocję książki Jacka Perzyńskiego "Smolar - piłkarz z charakterem". Spotkanie poprowadzi Piotr Wesołowski, dziennikarz sportowy, zastępca redaktora naczelnego łódzkiego wydania „Gazety Wyborczej”.

Włodzimierz Smolarek zmarł w marcu tego roku. O słynnym piłkarzu Widzewa i reprezentacji Polski słyszał z pewnością każdy. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak wyglądało życie i kariera "Smolara". Można będzie się tego dowiedzieć z biografii, która powstała jeszcze przed śmiercią piłkarza i została przez niego autoryzowana.

"Gra z orzełkiem na piersi była spełnieniem jego dziecięcych marzeń. Futbol miał we krwi, w genach. Zadziorność, nieustępliwość i chęć parcia do przodu zapewniła mu nieśmiertelność" - wspomina piłkarza Jacek Perzyński, autor biografii "Smolar. Piłkarz z charakterem".

Książka licząca ponad 500 stron to jednak nie tylko historia niezwykłej kariery piłkarza, ale przede wszystkim studium charakteru. Opowieść wzruszająca, zaskakująca, momentami nawet szokująca. A przy tym rozbrajająco szczera i bardzo osobista. Tekst biografii konsultowany był na bieżąco z jej bohaterem, a całość doczekała się autoryzacji samego Włodzimierza Smolarka tuż przed jego śmiercią.

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum