Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Niedziela w Pałacu Poznańskich

W niedzielę 29 lipca o godzinie 12.00 zapraszamy na warsztat i zwiedzani tematyczne w ramach spotkań z popularnego cyklu "Niedziela w Pałacu Poznańskich", zatytułowane Lodzermensch – historia i mit.
Wstęp wolny
Zapisy do 27 lipca (do godz. 15.00) pod nr tel. 42 254 90 11

Karl Dedecius – tłumacz, poeta, łodzianin, bohater jednej z wystaw stałych prezentowanych w Muzeum Miasta Łodzi, jest autorem słynnego hasła „Łodzianie wszystkich krajów łączcie się!”. Hasło to koresponduje z charakterystycznym dla Łodzi pojęciem „Lodzermensch” i jest jednocześnie  wyrazem sentymentu do „małej ojczyzny”.

Muzealny Panteon Wielkich Łodzian prezentujący sylwetki znanych postaci związanych z miastem oraz zbiory muzealne staną się pretekstem do spotkania wokół historii i mitu „Lodzermenscha”, współczesnej recepcji tego pojęcia, a także dyskusji na temat dzisiejszego „lokalnego patriotyzmu”.

Niedziela w pałacu Poznańskich jest cyklem otwartych spotkań muzealnych obejmującym prelekcje, warsztaty i zwiedzanie tematyczne. Cykl poświęcony jest zagadnieniom związanym z historią i kulturą dawnej Łodzi oraz wystawom i zbiorom muzealnym i obejmuje różne bloki tematyczne: Łódzka historia, kultura i obyczaje, Historie ukryte w eksponatach, AKADEMIA MUZealna – warsztaty dla dorosłych.

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum