Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Pl. Wolności Otwarty na Kulturę

Stało się już tradycją, że w sezonie letnim Plac Wolności Otwiera się na Kulturę. W bieżącym roku odbędą się dwa wydarzenia w niniejszym cyklu. Pierwsze z nich pod hasłem „Urodziny Łodzi” nastąpi 29 lipca, natomiast kolejne w pierwszy dzień Tygodnia Zrównoważonego Transportu 16 września. Świętowanie 589 urodzin miasta rozpocznie się już o godzinie 11.00 oficjalnymi uroczystościami z udziałem Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej. Miłośników Łodzi zapraszamy natomiast na rynek Starego Miasta, gdzie o godzinie 12.15 wyruszy spacer, który poprowadzi Pani Joanna Podolska. Spacerowicze zostaną poprowadzeni trasą od Starego do Nowego rynku, gdzie już od godziny 12.00 otwarte do zwiedzania zostaną wszystkie muzea, a restauratorzy zapraszać będą do swoich lokali specjalnymi promocjami przygotowanymi na ten dzień.

Przypominamy, że tego dnia obowiązywać będzie specjalny bilet do wszystkich muzeów. Jego koszt to 10zł za bilet normalny lub 5zł za ulgowy. Bilety będą do nabycia w kasie Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego.

Plac Wolności Otwarty na Kulturę

Urodziny Łodzi 29.07.12

Program:

11.00 – 11.30 – Uroczystości pod pomnikiem ul. Piotrkowskiej wraz z Panią Prezydent Hanną Zdanowską

11.30 – 11.45 – Pani Prezydent wpisuje życzenia dla Łodzi na beli materiału pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki

12.00 – 12.15 – Złożenie kwiatów pod pamiątkowym kamieniem na Starym Rynku

12.15 – 13.15 – spacer „Stary Rynek -  Nowy Rynek” – prowadzenie Joanna Podolska (miejsce zbiórki – rynek Starego Miasta)

12.00 – otwarcie muzeów na placu Wolności w ramach „Placu Wolności Otwartego na Kulturę” – wstępy wraz ze wspólnym biletem, sprzedawanym w kasie Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego. Start pikniku na placu Wolności

13.30 – 14.30 – Spotkanie w Oddziale Kultur i Tradycji Wyznaniowych (pl. Wolności 2) pod tytułem: „Jak powstawał plac Wolności” – prowadzenie p. Anna Walaszczyk

15.00 – 15.30 – Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne – „Ornamentyka placu Wolności”

16.00 – 16.30 – Pół godziny z Kobietami znad Łódki – płyta placu Wolności

18.00 – zakończenie imprezy


Przewidziano wiele dodatkowych atrakcji na placu Wolności, tuż pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Więcej szczegółów już w najbliższych dniach.

Akcję wspiera firma Arsa, sponsorując plakaty.

Plac Wolności Otwarty na Kulturę to jedyne tego typu wydarzenie w Łodzi. Zainicjowane przez Muzeum Kanału Dętka, odbędzie się po raz piąty. Jest to koalicja instytucji kultury, restauratorów i prywatnych firm znajdujących się przy placu Wolności, stworzona w celu zwrócenia uwagi mieszkańców i turystów na to ciekawe miejsce. Udowadniamy, że warto na plac przyjść i spędzić tutaj kilka godzin. Ponadto staramy się wskazać drogę władzom miasta i innym podmiotom zajmującym się kulturą w Łodzi, że wspólne promowanie się i współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami to przyszłość instytucji takich jak nasze.

 

Kontakt i więcej informacji:

Michał Gruda
Muzeum Kanału Dętka

tel.: 791-57-85-85
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum