Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Niedziela w Pałacu Poznańskich

W niedzielę 16 września o godzinie 12.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Niedziela w Pałacu Poznańskich zatytułowane Rodzina Antoniego i Józefa Urbanowskich – pierwszy rozdział historii. Spotkanie z panią Haliną Urbanowską, opowieść o rodzinie, prezentacja archiwaliów. Wstęp wolny

Przedsiębiorstwo Urbanowskich należało do najstarszych w Łodzi, jednego z największych i najbardziej nowoczesnych przedsiębiorstw budowlano-kamieniarskio-rzeźbiarskich na terenie Królestwa Polskiego w pocz. XX wieku. Bogaty dorobek firmy prezentuje się między innymi na najstarszej i najbardziej zabytkowej łódzkiej nekropolii jaką jest Stary Cmentarz przy ulicy Ogrodowej.

„Niedziela w pałacu Poznańskich” jest cyklem otwartych spotkań muzealnych obejmującym prelekcje, warsztaty, zwiedzanie tematyczne. Cykl poświęcony zagadnieniom związanym z historią i kulturą dawnej Łodzi oraz wystawom i zbiorom muzealnym będzie obejmował różne bloki tematyczne: Łódzka historia, kultura i obyczaje, Historie ukryte w eksponatach, AKADEMIA MUZealna – warsztaty dla dorosłych.

Również 16 września zapraszamy do udziału w cyklicznym wydarzeniu "Plac Wolności Otwarty na Kulturę".

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum