Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Warsztaty Plastyczne Galeria Małego Mistrza

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na warsztaty plastyczne w ramach Galerii Małego Mistrza. W niedzielę 14 października spotykamy się o godzinie 12.30 i przez półtorej godziny będziemy tworzyć własne mozaiki. Koszt udziału w warsztatach 15 zł od osoby. Zainteresowanych uczestnictwem prosimy o zgłoszenie obecności na zajęciach mailowo na adres This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it lub telefonicznie pod numer 42 254 90 40 do piątku 12-go października br do godziny 15.00.

Warsztaty plastyczne - Guzik

14 października 2012 (niedziela), godz. 12:30-14:00

Tematem październikowych zajęć będzie mozaika, która była znana już w starożytności. Dekorację w postaci ornamentu lub obrazu, wykonywano z drobnych elementów ceramicznych, szklanych bądź małych kamyczków o różnej kolorystyce, fakturze i kształcie. To bardzo pracochłonna technika, wymagająca przygotowań: wcześniej trzeba wykonać precyzyjny szkic i dokładnie rozplanować poszczególne barwy tak, aby całość kompozycji była czytelna.

Zajęcia będą więc nauką o barwach i ich oddziaływaniu na siebie. Wykorzystując nietypowy materiału, jakim są guziki, uczestnicy wykonają własne kompozycje według ustalonych reguł.

Galeria Małego Mistrza to cykl warsztatów przeznaczonych dla odbiorców w grupie wiekowej 6- 10 lat, organizowanych raz w miesiącu. W ramach programu edukacyjnego „Edukacja przez sztukę”, na bazie ekspozycji Galerii Mistrzów Polskich, przygotowano działania warsztatowe promujące i przekazujące wiedzę na temat kultury i sztuki polskiej.

Półtoragodzinne warsztaty są odpłatne: 15 zł od osoby. Wszystkie materiały zapewnia organizator, a powstałe w wyniku warsztatów dzieła stają się własnością uczestnika.

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat. Zainteresowanych uczestnictwem prosimy o zgłoszenie obecności na zajęciach mailowo na adres This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it lub telefonicznie pod numer 42 254 90 40 do piątku 12-go października br do godziny 15.00.

 

Starszej młodzieży i dorosłym proponujemy, również w niedzielę 14 października, udział w spotkaniu dotyczącym wielokulturowości i wielowyznaniowości Łodzi. Wykład z  popularnego cyklu "Lubię wiedzieć" odbędzie się o godzinie 11.00 w Oddziale Kultur i Tradycji Wyznaniowych, Plac Wolności 2.

kliknij po więcej informacji

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum