Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Warsztaty Plastyczne - Galeria Małego Mistrza

W niedzielę 18 listopada, godz. 12.30 - 14.00 zapraszamy na kolejne warsztaty plastyczne z cyklu Galeria Małego Mistrza. Tym razem proponujemy temat: kawa i herbata.

Piękno natury i rodzimego pejzażu staną się pretekstem dla stworzenia prac z wykorzystaniem naturalnych barwników które możemy znaleźć w naszym otoczeniu. Powstaną pejzaże malowane herbatą i kawą, obsypane przyprawami, rumiankiem i suszonymi liśćmi. Porozmawiamy o naturalnych barwnikach jakie dawni mistrzowie używali w swojej pracy. Młodzi uczestnicy dowiedzą się czym jest umbra, sienna palona. Wynikiem pracy będzie aranżacja aromatycznych prac z zastosowaniem perspektywy kulisowej.

Półtoragodzinne warsztaty są odpłatne: 15 zł od osoby. Wszystkie materiały są zapewnione a powstałe dzieła stają się własnością uczestnika.

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat. Zainteresowanych uczestnictwem prosimy o zgłoszenie obecności na zajęciach mailowo na adres This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it lub telefonicznie pod numerem 42 254 90 40 do piątku 16-go listopada  br do godziny 15.00.

Galeria Małego Mistrza to cykl warsztatów przeznaczonych dla odbiorców w grupie wiekowej 6 - 10 lat, organizowanych raz w miesiącu. W ramach programu edukacyjnego „Edukacja przez sztukę” przygotowano na bazie ekspozycji Galerii Mistrzów Polskich, działania warsztatowe aby promować i przekazywać wiedzę na temat kultury i sztuki polskiej.

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum