Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Wodafon - Koncert w Muzeum Kanału "Dętka"

24 listopada, godz. 18.00 oraz godz. 20.00 zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju, nieszablonowy koncert łódzkiego muzyka Suavasa Lewego – Wodafon, który odbędzie się w Muzeum Kanału „Dętka”. Wydarzenie towarzyszy wystawie czasowej Lata dwudzieste, lata trzydzieste. Łódź – miasto i ludzie w okresie II Rzeczypospolitej. Ze względu na ograniczoną przestrzeń obiektu oraz dla komfortu dźwiękowego odbiorców, w koncercie jednorazowo będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 30 osób.
Bilety w cenie 15 złotych będą do nabycia w Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15 - od 3 listopada, w godzinach otwarcia Muzeum.

Lata 20 i 30 to gwałtowny rozwój infrastruktury wodociągowej i komunikacyjnej w Łodzi. Okres ten również w sztuce przyniósł rewolucyjne, techniczne i estetyczne  zmiany. W muzyce, głównie poprzez manifest futurystów i założenia programowe dadaistów i surrealistów, pojawiły się próby zaadoptowania dla potrzeb tworzonej muzyki, dźwięków otaczającego tła, szumów, dźwięków przemysłu i natury. Instrumentami stały się rzeczy codziennego użytku, formą zaczął rządzić przypadek, a twórcy odrzucili skostniałe formy klasycznego pojmowania kompozycji harmonii i melodii.

Kanał „Dętka” został wybrany na miejsce koncertu nie przez przypadek to idealne miejsce na prezentację muzyki minimalistycznej, ambient, minimal-improv czy eksperymentalnej kameralistyki. Sam utwór, specjalnie skomponowany i przygotowany na tę okazję, to 23 minutowa kompozycja, przygotowana i wykonywana przy użyciu i eksploracji dźwięków wody, w każdej z możliwych postaci: przelewanej, gotowanej, pluskanej itp. Dodatkowo w utworze wykorzystane będą naczynia, czajniczki, garnuszki, małe sprzęty AGD, dziecięce instrumenty, zabawki i rzeczy codziennego użytku.

Ze względu na charakter wnętrza, zapewnione są niesamowite wrażenia akustyczne ponieważ dźwięk w Dętce trwa długo i otacza słuchacza ze wszech stron.

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum