Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Jazz w Pałacu

Karnawał z Big Bandem w ramach cyklu "Jazz w Pałacu". 3 lutego 2013, godz. 18.00. Wystąpią: Anna Marta Kołodziejska, Adam Rymarz oraz Big Band Akademii w Łodzi pod dyrekcją Jacka Delonga. Bilety w cenie 20 złotych do nabycia w kasie muzeum.

Impresariat Muzeum Miasta Łodzi współpracuje z Big Bandem Akademii Muzycznej w Łodzi od 1997 roku, czyli od momentu utworzenia zespołu. Od początku grupę 18 studentów prowadzi wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi, saksofonista i klarnecista Jacek Delong. W ramach cyklu „Jazz w Pałacu” zespół zagrał po raz pierwszy w roku 2004 podczas koncertu „Wiosenne swingowanie” z udziałem kanadyjskiego trębacza i wokalisty Garego Guthmana. W 2005 roku odbył się koncert p.t.: „Akademia Karnawałowa” z udziałem młodych wokalistów Katarzyny Uhunwangho, Klaudii Maciejewskiej i Łukasza Lacha. Wiosnę 2006 roku powitaliśmy wspólnie koncertem Big Bandu z udziałem Edyty Golec i Amabile Trio. W marcu 2008 roku świętowaliśmy nieco spóźniony jubileusz Big Bandu.
Koncertem „COŚ DLA  (JUBILE) USZU”, z udziałem gości specjalnych: Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Mainstreet Quartet, Big Band Akademii Muzycznej w Łodzi pod dyrekcją Jacka Delonga uczcił 10-lecie istnienia zespołu.

 

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum