Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Warsztaty dla grup zorganizowanych

Zapraszamy grupy zorganizowane ( klasy IV-VI, gimnazja,szkoły średnie) na warsztaty towarzyszące wystawie "Lech Kunka", zatytułowane Czy to Ja ? Czy to Ty?

 

Lech Kunka od 1945 roku związany był z Łodzią nie tylko poprzez osobę Władysława Strzemińskiego, który był jego mentorem, ale również ze względu na konotacje z powojenną awangardą. W swoim dorobku miał ponad 300 ekspozycji na całym świecie. Tworzył pod wpływem twórczości Strzemińskiego, zaś pod koniec lat 50-tych zajmował się malarstwem strukturalnym. Jego twórczość jest niezwykle bogata, zarówno pod względem tematyki jak i różnorodności technik. Warsztaty towarzyszące wystawie będą związane z jedną z jego najciekawszych prac Portret artysty (1969), która ukazuje wydarzenia kształtujące postać malarza. Zajęcia staną się pretekstem do stworzenia własnej autobiografii, wykorzystując collage i techniki mieszane. Posługując się symbolami przeszłych wydarzeń, które uwarunkowały naszą osobowość i charakter, stworzony zostanie obraz nas samych. Ćwiczenia warsztatowe będą poprzedzone zwiedzaniem wystawy.

Opłata w cenie biletu ulgowego 5 zł od osoby.

Zainteresowanych uczestnictwem prosimy o zgłoszenie obecności na zajęciach mailowo na adres This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it lub telefonicznie pod numerem 42 254 90 40

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum