Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Spektakl teatralny

„Pojedynek – zabawa w detektywa” to wspólna realizacja Muzeum Miasta Łodzi oraz klubu muzycznego "Wytwórnia". Spektakl na podstawie sztuki Anthonego Shaffera - dwaj znakomici aktorzy w tajemniczym pojedynku na słowa i emocje! Jan Peszek w roli kabotyńskiego literata, milionera zdradzanego przez młodą żonę i Błażej Peszek jako jej kochanek wpadający w pułapkę zastawioną przez zazdrosnego pisarza poczytnych kryminałów czyli Peszek kontra Peszek w błyskotliwym thrillerze. Reżyseria i opracowanie muzyczne: Błażej Peszek; przekład: Cecylia Wojewoda;  adaptacja tekstu: Błażej Baraniak; scenografia: Mariusz Twardowski; kostiumy: Julia Kornacka.
Występują: Jan Peszek i Błażej Peszek

„Pojedynek – zabawa w detektywa” to nowa adaptacja sztuki Anthonego Shaffera („Detektyw”) z 1971 roku. Sztuka była dwukrotnie ekranizowana - w 1972 roku, przez Josepha L. Mankiewicza, z Laurencem Olivierem i Michaelem Cainem w rolach głównych (obsypana Oscarami), i w 2006 roku w adaptacji Harolda Pintera, wyreżyserowana przez Kennetha Branagha, z Judem Law i ponownie Michaelem Cainem (znana jako „Pojedynek”).
Pisarz Andrew Wyke, zaprasza do swojego domu aktora, Milo Tindla. Przyjacielskie z pozoru spotkanie zmienia się w makabryczną grę, którą panowie toczą między sobą. Ponieważ ta gra nie ma reguł, wszystko jest możliwe. Widz i policja prowadząca śledztwo, wpadają w sieć pułapek zastawionych przez parę wyrafinowanych graczy.

Premiera warszawska: 14 listopada 2012 Teatr Polonia w Warszawie

Termin: 21 kwietnia 2013, godz. 18.00
Miejsce: klub Wytwórnia, ul. Łąkowa
Bilety: 50 zł z Kartą Klubu Wytwórnia lub 60 zł bez Karty Klubu Wytwórnia do nabycia w kasie Wytwórni w punktach sieci Ticketpro


Również 21 kwietnia zapraszamy na promocję książki" Marek Edelman.Życie.Do końca"  w ramach organizowanych przez Muzeum "Dnia Marka Edelmana"

Kliknij po więcej informacji

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum