Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Dni Marka Edelmana

„Dni Marka Edelmana” w Muzeum Miasta Łodzi - wydarzenia towarzyszące kolejnej rocznicy powstania w getcie warszawskim i prezentacji postaci jego ostatniego przywódcy, także powojennego opozycjonisty i łódzkiego lekarza.Tradycyjnie w Muzeum Miasta Łodzi od momentu powstania w 2011 roku ekspozycji „Życie jest najważniejsze”, która jako Gabinet Marka Edelmana i Aliny Margolis została włączona do cyklu „Ludzie Ziemi Obiecanej. Panteon Wielkich Łodzian” odbywają się w tych dniach otwarte spotkania i zajęcia edukacyjne dla młodzieży szkolnej.

Program:

14 kwietnia (niedziela), godz. 12.00 – Portret Marka Edelmana

Projekcja filmu dokumentalnego Marek Edelman: Życie. Po prostu w reż. Artura Więcka "Barona" (2008) połączona z komentarzem zaproszonych gości, przyjaciół i znajomych Edelmana: dr Joanny Żuchowskiej (lekarza, bliskiego współpracownika Edelmana), Ireny Jaros (pomysłodawczyni założenia Fundacji Bank Żywności im. Marka Edelmana), Marka Czekalskiego (prezydenta miasta Łodzi w latach 1994-1998).

Prowadzenie: Cezary Pawlak
Miejsce: Sala Lustrzana Muzeum Miasta Łodzi
Wstęp wolny

15-18 kwietnia – Marek Edelman – dekalog człowieka przyzwoitego

Cykl zajęć edukacyjnych dla młodzieży szkolnej w formule warsztatu muzealnego, którego scenariusz oparty jest na fragmentach filmu Marek Edelman: Życie. Po prostu. Celem zajęć jest stworzenie wizerunku Edelmana, nie tylko przywódcy zbrojnego powstania, ale także człowieka o głębokiej wrażliwości na sprawy ludzkie, dla którego przyjaźń była wartością największą.

Prowadzenie: Cezary Pawlak
Miejsce: Gabinet Marka Edelmana  i Aliny Margolis
Zapisy w Dziale Upowszechniania i Edukacji, tel. 42 254 90 11
Współpraca: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana

21 kwietnia (niedziela), godz. 12.00 – Marek Edelman. Życie. Do końca

Spotkanie autorskie z Witoldem Beresiem i Krzysztofem Burnetko – autorami ukazującej się 19 kwietnia książki Marek Edelman. Życie. Do końca - jedynej biografii legendarnego przywódcy Powstania w Getcie Warszawskim.
Podczas spotkania wystąpi krakowski Quartet Klezmer Trio Magdy Brudzińskiej, śpiewającej piosenki ze spektaklu „I była miłość w getcie…” według Marka Edelmana. W czasie spotkania możliwość nabycia książki z atrakcyjnym rabatem.

Miejsce: Sala Lustrzana Muzeum Miasta Łodzi
Wstęp wolny
Współpraca: Wydawnictwo Agora S.A.

  

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum