Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Wernisaż wystawy "Jan Karski.Człowiek Wolności"

8 kwietnia na godzinę 12.00 zapraszamy do Muzeum Miasta Łodzi (Sala  Lustrzana)  na wernisaż plenerowej wystawy czasowej "Jan Karski. Człowiek Wolności", poświęconej postaci emisariusza. Miejscem ekspozycji będzie Manufaktura, Aleja Dobrego Smaku wzdłuż ogrodu Pałacu Poznańskiego. W dniu tym przypada Dzień Pamięci o Zagładzie, Jom HaSzoa. Po wernisażu wystawy o godz. 13.00, w również w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi, odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego „Moja misja” w reżyserii Michała Fajbusiewicza i Waldemara Piaseckiego. Wstęp wolny.

Na ekspozycję składają się 22 plansze, na których przedstawiono biografię Karskiego, począwszy od lat spędzonych w rodzinnej Łodzi, poprzez studia, czas wojny, kiedy to podjął próbę poinformowania świata o zagładzie Żydów, aż po jego działalność powojenną.Organizatorem wystawy jest Muzeum Historii Polski. Współorganizatorami: Muzeum Miasta Łodzi, Centrum Dialogu im. Marka Edelmana,  Narodowe Archiwum Cyfrowe, Manufaktura, mecenasem Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, sponsorem Ernst & Young Polska.

Kuratorami wystawy są Ewa Wierzyńska i Magdalena Pawlak z Muzeum Historii Polski,
autorką scenariusza Joanna Podolska, dyrektor Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.
Wystawa była prezentowana w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu, w Teatrze Polskim oraz w gmachu Sejmu RP,  a także we Wrocławiu. Jej anglojęzyczna wersja była prezentowana w siedzibie ONZ w Nowym Jorku oraz na Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie.

Wystawa prezentowana będzie do 25 kwietnia.

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum