Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Warsztaty Galeria Małego Mistrza

Warsztaty - Galeria Małego Mistrza zatytułowane Kubek w Kubek czyli Kubizm - 12 maja 2013 (niedziela), godz. 12:30-14:00
Kubizm to kierunek w sztuce, powstały we Francji na początku XX wieku. Zapoczątkowany przez Pabla Picassa i Georges'a Braque'a. Nazwa kubizm nawiązuje do łacińskiego słowa cubus, co oznacza sześcian, i w dużej mierze jest bazą do podstawowej cechy nurtu- geometryzacji form. Jednak dużo właściwszym i ciekawszym określeniem dla stylu prac kubistycznych, jest porównanie ich do rzeczywistości, która odbija się w rozbitym lustrze. Przykłady tego typu dzieł z łatwością można odnaleźć w Galerii Mistrzów Polskich i to właśnie one staną się inspiracją do tworzenia kubistycznych martwych natur, z wykorzystaniem  kolorowych figur geometrycznych. Pomocna będzie również ustawiona martwa natura, która zainspiruje młodych adeptów sztuki do stworzenia ciekawych kompozycji.

Galeria Małego Mistrza to cykl warsztatów przeznaczonych dla odbiorców w grupie wiekowej 6- 10 lat, organizowanych raz w miesiącu. W ramach programu  „Edukacja przez sztukę” przygotowano na bazie ekspozycji Galerii Mistrzów Polskich i wystaw czasowych, działania warsztatowe aby promować i przekazywać wiedzę na temat kultury i sztuki polskiej.

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat. Zainteresowanych uczestnictwem prosimy o zgłoszenie obecności na zajęciach mailowo na adres This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it lub telefonicznie pod numerem 42 254 90 40 do piątku 10 maja br do godziny 15.00.
Warsztaty są odpłatne: 15 zł od osoby. Wszystkie materiały są zapewnione, a powstałe dzieła stają się własnością uczestnika.

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum