Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Spędź Niedzielę w Pałacu Poznańskich

W niedzielę 26 maja o godz. 12.00 zapraszamy  na kolejne spotkanie z cyklu „Niedziela w Pałacu Poznańskich” zatytułowane „Zakład A. Urbanowski - droga do sukcesu i trudne dwudziestolecie”. Prelegentami będą prof. dr hab. Kazimierz Badziak oraz Marcin Szymański. Wstęp wolny.

Prezentacja historii przedsiębiorstwa Antoniego i Józefa Urbanowskich na tle historii polityczno - gospodarczej Łodzi końca XIX wieku i dwudziestolecia międzywojennego. Zakład Urbanowskich należał do najstarszych w Łodzi i był jednym z największych i najbardziej nowoczesnych przedsiębiorstw budowlano-kamieniarskio-rzeźbiarskich na terenie Królestwa Polskiego w pocz. XX wieku. Istniał niemal 80 lat. Realizował zamówienia w Łodzi, Warszawie, także za granicą.  Pomyślny rozwój firmy przerwała I wojna światowa i kryzys gospodarczy jaki miał w okresie międzywojennym. W początkach lat 30. poddano ją licytacji, ostatecznie w 1939 roku zakład Urbanowskich przeszedł na własność Towarzystwa Kredytowego Przemysłu Polskiego. Podczas II wojny światowej funkcjonował pod zarządem niemieckim, po wojnie nie wrócił do dawnych właścicieli i ostatecznie zakończył swoją działalność.

„Niedziela w pałacu Poznańskich” jest cyklem otwartych spotkań muzealnych obejmującym prelekcje, warsztaty, zwiedzanie tematyczne. Cykl poświęcony zagadnieniom związanym z historią i kulturą dawnej Łodzi oraz wystawom i zbiorom muzealnym obejmujący różne bloki tematyczne.

POBIERZ ULOTKĘ

Również w niedzielę zapraszamy na godzinę 16.00 na specjalny program z okazji Dnia Matki
Kliknij po więcej informacji.

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum