Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Muzyczna podróż do Argentyny - Colours of tango

3 czerwca o godzinie 19.00 zapraszamy na koncert Colours of tango. W muzyczną podróż do przedmieść Buenos Aires zabiorą nas  Oscar Ernesto Ovejero - śpiew, cajon, Aleksandra Szurgot - skrzypce, Aneta Janiszewska - harfa oraz Konrad Salwiński - akordeon. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Muzeum.
www.facebook.com/coloursoftango

Colours of tango to niezwykła podróż do Argentyny z początków ubiegłego wieku, gdzie na przedmieściach Buenos Aires zrodziła się jedna z najbardziej barwnych kultur świata. Tango argentyńskie to nie tylko zmysłowy i namiętny taniec, ale także różnorodna i poruszająca muzyka tworzona z pasją, pod wpływem skrajnych emocji. Miłość do tanga połączyła troje młodych, łódzkich muzyków oraz argentyńskiego śpiewaka Oscara Ovejero, dając początek wspólnemu projektowi artystycznemu Colours of tango. Zespół koncertował już na scenach Polski, Austrii, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Oscar Ernesto Ovejero, jako rodowity mieszkaniec Buenos Aires, niewątpliwie tango ma we krwi. W jego naturalnym i pełnym temperamentu śpiewie, usłyszeć można esencję tanga w najczystszej postaci. Towarzyszy mu trio instrumentalistów młodego pokolenia, wykształconych w akademiach muzycznych w Polsce, Niemczech i Austrii - Aleksandra Szurgot (skrzypce), Aneta Janiszewska (harfa) i Konrad Salwiński (akordeon). Muzycy, mający na swoim koncie liczne sukcesy na arenie krajowej oraz międzynarodowej, wykorzystują bogactwo brzmienia swoich instrumentów, przedstawiając własne aranżacje utworów dawnych mistrzów tanga. Inspirowani muzyką Piazzolli, Villoldo czy Gardela odkrywają przed publicznością cały wachlarz kolorów tanga.

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum