Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Warsztaty Galeria Małego Mistrza

W niedzielę 16 czerwca w godzinach 12:30-14:00 obędą się w Muzeum warsztaty plastyczne z cyklu Galeria Małego Mistrza zatytułowane Koloryści.
Koloryści inaczej Kapiści to grupa powstała w dwudziestoleciu międzywojennym, skupiona wokół osoby Józefa Pankiewicza. Artyści wyznający zasady koloryzmu chętnie malowali naturę, pejzaże oraz portrety, ale tak naprawdę to kolor był dla nich najważniejszy. Konstrukcja przestawała mieć jakiekolwiek znaczenie, gdyż to nie ona decydowała o nastroju dzieła. Tak więc kształtowali formę kolorem.  Aby w pełni zrozumieć działania kapistów należy sięgnąć do podstaw. Niezbędne jest poznanie koła barw, ich podział na kolory podstawowe i dopełniające, intensywne i nasycone oraz jak prawidłowo je mieszać. Pierwsza część zajęć będzie polegała na przygotowaniu małego przewodnika kolorysty, który posłuży w dalszych działaniach warsztatowych. Pomoże uzmysłowić uczestnikom różnicę pomiędzy barwami pastelowymi i intensywnymi.

Galeria Małego Mistrza to cykl warsztatów przeznaczonych dla odbiorców w grupie wiekowej 6 - 10 lat, organizowanych raz w miesiącu. W ramach programu „Edukacja przez sztukę” przygotowano na bazie ekspozycji Galerii Mistrzów Polskich i wystaw czasowych, działania warsztatowe aby promować i przekazywać wiedzę na temat kultury i sztuki polskiej.

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat. Zainteresowanych uczestnictwem prosimy o zgłoszenie obecności na zajęciach mailowo na adres This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it lub telefonicznie pod numerem 42 254 90 40 do piątku 14 czerwca br do godziny 15.00.
Warsztaty są odpłatne: 15 zł od osoby. Wszystkie materiały są zapewnione, a powstałe dzieła stają się własnością uczestnika.

16 czerwca zapraszamy również na spotkanie z cyklu "Niedziela w Pałacu Poznańskich"
Dowiedz się więcej

 

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum