Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

„Poznańscy u Poznańskiego”. 180. rocznica urodzin fabrykanta

„Poznańscy u Poznańskiego”. 25 sierpnia o godzinie 12.00 zapraszamy do Muzeum Miasta Łodzi na obchody 180. rocznicy urodzin Izraela K. Poznańskiego. W programie pokaz filmu „Powrót do ziemi obiecanej”, muzyczna opowieść o Łodzi oraz zwiedzanie Pałacu z przewodnikiem. Wydarzenie jest szczególnie kierowane do seniorów w ramach programu Kultura 60+. Wstęp wolny.

"Z marzeń i snów..." - muzyczna opowieść o Łodzi

(...)Szli z czterech stron świata, szli pełni nadziei
Szli pełni wiary, szli odnaleźć swój dom.
Mała łódeczka skryta wśród puszczy,
Miała być odtąd ziemią ich spełnionych marzeń...
Z marzeń i snów była Łódź ich utkana
Z marzeń i snów ludziom ziemia obiecana...


Łódź to miasto wielkich marzeń i wielkich nadziei. Narodziła się nagle i w sposób niezwykle spektakularny właśnie dzięki nadziei i marzeniom o lepszym życiu jakim nęciło to początkowo skryte w olbrzymiej puszczy zapadłe miasteczko. Historia Łodzi to historia marzeń, które niczym silny wiatr tchnęły energię rozwoju i postępu w żagiel rozklekotanej łódeczki, która na początku XIX w. zaledwie w ciągu kilkudziesięciu lat, stała się wspaniałą, rozsławioną na cały świat Łodzią.

Czy Łódź nadal jest ziemią obiecaną ?

Czy powoli staje się straszącym wrakiem ?

Czy nadzieje i marzenia współcześnie żyjący łodzian, mogą na nowo tchnąć wiatr postępu w żagiel Łodzi ?

Spektakl  muzyczny "Z marzeń i snów...", który po raz pierwszy został zrealizowany 5 października 2012 r. w AOIA  na otwarciu Łódzkiego Teatru Piosenki "Żagiel" jest próbą odpowiedzi na te pytania.

Realizatorem spektaklu jest składający się absolwentów Akademii Muzycznej w Łodzi zespół Łódzkiego Teatru Piosenki "Żagiel" w składzie: Michał Wieczorek - konferansjer, wokalista, Emilia Kudra - wokalistka, Paulina Makulska - wokalistka,  Marta Gabryelczak - wokalistka, Rafał Gzella - pianista oraz  zespół muzyczny Nastroje w składzie Michał Makulski - pianista, Rafał Rydyger -  skrzypek, Bartosz Stępień - kontrabasista, Tomasz Stachurski - perkusista.

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum