Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Nasze Muzeum na Mixerze Regionalnym

W dniach 7-8 września br. odbędzie się kolejna odsłona imprezy, do niedawna funkcjonującej jako Jarmark Wojewódzki, a od tego roku tytułowanej jako Mixer Regionalny. W sobotę (7 września) nasze Muzeum będzie można odnaleźć na zewnątrz Atlas Areny, w centrum aktywności zatytułowanym "Kultura i Edukacja". Będziemy tam czekań na Państwa z wyjątkowymi przypinkami z postaciami z Panteonu Wielkich Łodzian, które będzie można wykonać samodzielnie i oczywiście zabrać do domu lub dumnie nosić na koszulce.  Do zabawy (w roli szablonów) przystąpią, między innymi, Artur Rubinstein, Jan Karski, Władysław Stanisław Reymont, Julian Tuwim, Karl Dedecius. Gwarantujemy stworzenie unikatowej pamiątki! Zapraszamy!

W hali widowisko – sportowej Atlas Arena w Łodzi oraz na terenie wokół obiektu, Województwo Łódzkie przygotowało liczne atrakcje dla zwiedzających. Warsztaty, pokazy, imprezy towarzyszące, degustacje, konkursy z nagrodami oraz koncerty gwiazd, zapewnią niezapomniane wrażenia podczas wrześniowego weekendu. 7 września na scenie hali wystąpią znakomici artyści: Riverside, Lao Che, Kim Nowak, Kamp!, Łąki Łan, Iza Lach oraz Little White Lies. Dzień później obejrzymy zespół Plateau z „Projektem Grechuta”, z asystą wokalną czołówki polskiej sceny muzycznej: Martyną Jakubowicz, Małgorzatą Ostrowską, Piotrem Cugowskim, Renatą Przemyk, Krzysztofem Kiljańskim, Łukaszem Lachem.

Na tym wrażenia audiowizualne się nie kończą. Albowiem do wspólnej zabawy zaprasza Łódzki Dom Kultury, który na scenie umiejscowionej na zewnątrz hali, zaprezentuje twórczość artystów regionalnych oraz laureatów Regionalnej Otwartej Sceny Artystycznej.

Mixer to jednak nie tylko muzyka. Województwo Łódzkie z roku na rok stara się urozmaicić swoją ofertę kulturalną, aby każda osoba, która wybierze się na imprezę, mogła znaleźć coś dla siebie. Dlatego warto odwiedzić i wziąć udział w imprezie wystawienniczej, odbywającej się na zewnątrz Atlas Areny. W tym roku na Mixerze będzie można obejrzeć 60 wystawców z całego regionu. Prezentować będą dorobek artystyczny twórców ludowych, zachęcać do degustacji produktów regionalnych oraz promować atrakcje turystyczne i kulturalne swoich małych, lokalnych ojczyzn. Odwiedzającym zaprezentują się również instytucje, uczelnie, organizacje oraz inne województwa.

Niewątpliwą atrakcją Mixera będzie także Strefa Aktywności, utworzona niedaleko miasteczka wystawienniczego. Znajdzie się w niej 5 tematycznych centrów aktywności, w których przeprowadzone zostaną pokazy, warsztaty, animacje. A należą do nich: „Kultura i Edukacja”, „Przyroda”, „Festiwal Myślenia Projektowego”, „Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego” oraz „Regiony Partnerskie”. Dodatkowym „akcentem strefowym” będzie punkt „Przedsiębiorstw Ekonomii Społecznej”.

Ponadto przy Strefie Aktywności odbędą się wydarzenia towarzyszące. Pokazy zapowiedzieli przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi i Izby Celnej w Łodzi.

Ideą Mixera Regionalnego Łódzkie 2013 jest interaktywność - tak aby każdy odwiedzający stał się aktywnym uczestnikiem tego wydarzenia. Wszystkie atrakcje będzie można na bieżąco śledzić na stronie www.mixer.lodzkie.pl oraz na www.facebook.com/wojewodztwo.lodzkie w zakładce Wydarzenia.

Mixer Regionalny realizowany jest w ramach projektu „Marka „Łódzkie promuje” – budowanie, pozycjonowanie i promowanie marki województwa łódzkiego w latach 2013 – 2015”. Projekt  jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum