Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Inauguracja Sezonu Artystycznego 2013/2014

14 października 2013 godz. 19.00 zapraszamy do Muzeum Miasta Łodzi na Inaugurację Sezonu Artystycznego 2013/2014

Od wiedeńskich nastrojów… po klimaty filmowe
Wystąpią: Alla Vienna oraz Vivid Singers.
Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie muzeum

Alla Vienna to orkiestra złożona z siedmiu instrumentalistów, dysponujących bogatym dorobkiem artystycznym i estradowym. Związani jesteśmy z Filharmonią Łódzką im. A. Rubinsteina, Akademią Muzyczną im. G i K. Bacewicz w Łodzi i Filharmonią Świętokrzyską im. O. Kolberga. Występujemy pod dyrekcją zastępcy koncertmistrza Filharmonii Łódzkiej – Marty Niedźwieckiej.

Zespół powstał w 2008 roku. Swój repertuar budował wokół muzyki wiedeńskiej. Sukcesywnie powiększał program o muzykę musicalową, filmową i rozrywkową. Dziś wizytówką zespołu są nowatorskie projekty, łączące różne gatunki muzyczne: „Ale Kino”, „Kochamy Seriale”, „Muzyka Zespołu Queen Symfonicznie”, „Filmowe Piosenki z chórem”, „Alla Vienna Disco z DJ” czy „Piosenki Anny German”.

Z roku na rok zespół wzbogaca swoje artystyczne portfolio, wypełniając do ostatniego miejsca najbardziej prestiżowe sale koncertowe i zbierając entuzjastyczne recenzje, stając się jedną z najlepszych wizytówek kulturalnej Łodzi. Od początku 2012 roku zagrali prawie 50 koncertów w całym kraju. Jeszcze w tym roku zespół wystąpi w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Łódzkiej, Filharmonii Wrocławskiej, Filharmonii Białostockiej, Operze Szczecińskiej, Sali Kongresowej w Warszawie, Festiwalu Muzyki Kameralnej w holenderskim Terneuzen, Poznaniu, Zielonej Górze, Lublinie...

Skład zespołu:

Marta Niedźwiecka – koncertmistrz, skrzypce
Małgorzata Smyczyńska - wiolonczela
Jan Dobrowolski – flet
Mariusz Barszcz – klarnet
Adam Manijak – fortepian
Tomasz Wrocławski – perkusja
Jan Niedźwiecki – kontrabas

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum