Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Warsztaty rodzinne z czerpania papieru

Czerpmy z życia - Warsztaty rodzinne z czerpania papieru towarzyszące wystawie Maria Diduch wewnętrzny ład przestrzeni wraz z komentarzem merytorycznym koordynatorki wystawy
6 października (niedziela), godz. 12:00
Prowadzące: Agnieszka Andruszkiewicz, Monika Nowakowska
Miejsce: Galeria W biegu
Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15
Wstęp: 15 zł od osoby
Zapisy do piątku 4 października, do godziny 15:00 pod nr. tel. 42 254 90 11

Papier czerpany jest utkany z miliona maleńkich naturalnych włókien pozyskanych z roślin włóknistych. Wymiary włókien są niewielkie od 1 do 3 milimetrów w zależności od rodzaju surowca. Włókna celulozowe potrafią łączyć się ze sobą w sposób naturalny, są one bardzo cierpliwe i można je podawać wszelkim próbom kreacji. Istotą tworzenia papieru czerpanego, jest pewnego rodzaju nieprzewidywalność wynikająca ze środowiska wodnego w którym tworzy się papier, a także procesów technologicznych związanych z suszeniem. Jest to zaskakujące, gdyż na oczach twórcy następuje jego przeobrażenie z formy rodzenia się w wodzie w dojrzałą już formę wysuszonego papieru.
Uczestnicy warsztatów po wcześniejszym zapoznaniu się z wystawą Maria Diduch – wewnętrzny ład przestrzeni dowiedzą się na czym polega czerpanie papieru, poznają historię i technologię w jakiej się go wytwarza, a następnie doświadczą osobiście całego procesu czerpania papieru, wykonując samodzielnie dwie prace: pocztówkę oraz własny inicjał.

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum