Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Warsztaty plastyczne z cyklu "Galeria Małego Mistrza"

13 października (niedziela), godz. 12:30-14:00 zapraszamy na kolejne warsztaty plastyczne z cyklu "Galeria Małego Mistrza, zatytułowane Sen Sensualizuje Surrealizm.
Galeria Małego Mistrza to cykl comiesięcznych warsztatów plastycznych skierowanych do dzieci w wieku 6-10 lat. W ramach programu „Edukacja przez sztukę”, na bazie ekspozycji "Galerii Mistrzów Polskich" i wystaw czasowych, przygotowano działania warsztatowe w celu promowania i przekazywania wiedzę na temat kultury i sztuki polskiej.

Surrealizm to kierunek w sztuce powstały w 1924 roku we Francji. Podstawowym założeniem w malarstwie było "wyrażanie wizualne percepcji wewnętrznej". Artyści starali się wykreować obrazy burzące logiczny porządek rzeczywistości. Często były to wizje groteskowe, z pogranicza jawy, snu, fantazji, halucynacji, a odsunięte od racjonalizmu. Podczas warsztatów zostanie podjęta tematyka snów, ich roli w naszym życiu oraz jakie obrazy podsuwa nam podświadomość. Łącząc różne techniki, jak farby plakatowe, pastele olejne, plastelinę, klej czy brokat oraz korzystając z dorobku surrealistów, uczestnicy warsztatów stworzą fantazyjne przedstawienia podyktowane przez wyobraźnię.

Koszt udziału w warsztatach 15 zł od osoby.
Zainteresowanych uczestnictwem prosimy o zgłoszenie obecności na zajęciach mailowo na adres: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it lub telefonicznie pod numer 42 254 90 40 do piątku 11-go października, do godziny 15.00.
Muzeum zapewnia wszystkie materiały, a po zakończonych zajęciach powstałe dzieła stają

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum