Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Koncert "Dotyk Skandynawskiego Jazzu"

Dotyk Skandynawskiego Jazzu - 19 października (sobota), godz. 19:00 zapraszamy na koncert Richarda Anderssona - Udu z zespołem (Dania)
Miejsce: Sala Lustrzana
Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15
Wstęp: 20 zł. Bilety do nabycia w kasie muzeum

Skład zespołu:
Richard Andersson – kontrabas
Jesper Zeuthen – saksofon altowy
Kasper Tranberg – trąbka
Peter Bruun - perkusja

Richard Andersson
Ten duński duński kontrabasista to młody talent, mający na koncie wiele nagród i rekomendacji w Danii  i za granicą. Stworzył grupę, w której skład wchodzi trzech obecnie najbardziej znaczących muzyków na duńskiej scenie jazzowej. W oparciu o proste, mocne i charakterystyczne kompozycje Richarda, zespół cudownie balansuje między nieznośną trywialnością a ekstremalnymi  wybuchami, niczym nie ograniczając swojej ekspresji.
UDU zadebiutował wiosną 2010 a latem  2012 roku wydał pierwszą płytę “UDU” nakładem wydawnictwa BlackOut Music.

Jesper Zeuthen – Saksofon
“prawdopodobnie największy, żyjący saksofonista w Danii” –  za: All About Jazz. Od ponad 40 lat odgrywa istotną rolę na duńskiej scenie awangardowej, pojawiając się z takimi muzykami jak basista Peter Frijs, czy perkusista P.O. Jorgensen. Zeuthen wpracował unikalne brzmienie i brawurowe podejście do improwizacji. Jego debiut został uznany “Najlepszym Duńskim Nagraniem 2010” a przez All About Jazz w Nowym Jorku uznany za jeden z pięciu
najlepszych wydań zagranicznych 2010. 

Kasper Tranberg -Trąbka
Jest jednym z najpopularniejszych trębaczy w Danii. Grał i nagrywał z wieloma duńskimi I zagranicznymi sławami, m.in. z Yusef Leteef’em, czy Davidem Liebmanem. Jego brzmienie charakteryzuje mocny dźwięk i ciągłe rozszerzanie granic dynamicznych.

Peter Bruun – perkusja
Stosunkowo młoda postać na duńskiej scenie jazzowej.Jako stały członek Django Bates Trio zasłużył na wielki szacunek publiczności. Jego ostatni project “Eggs Laid by Tiger” jest oparty na poezji Dylana Thomasa. Bruun jest nowoczesnym perkusistą inspirującym zarówno słuchaczy jak i muzyków w zespole.
E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum