Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

„Jazz w Pałacu” - Kuba Stankiewicz - KILAR

17 listopada 2013 godz. 18.00 zapraszamy na koncert z cyklu „Jazz w Pałacu”. Wystąpi Kuba Stankiewicz - KILAR

Kilar a pianistyka jazzowa Stankiewicza to naturalne skojarzenie. Fortepian to ulubiony instrument Kilara, często na planie pierwszym, majestatyczny i dostojny, liryczny lub frywolny. Podczas koncertu usłyszymy przeboje Kilara w aranżacjach Kuby Stankiewicza – m.in. motywy z Pana Wołodyjowskiego, Ziemi Obiecanej, Trędowatej, Portretu Damy, Cwału, Drakuli czy Rodziny Połanieckich. Uczta  zarówno dla wielbicieli kompozytora, jak i fanów jazzu.
Kuba Stankiewicz wybitny polski pianista jazzowy jego grę wyróżnia niezwykłe wyczucie melodii, kompozytorska i improwizatorska szlachetność: gra komunikatywnie, pięknym, intymnym dźwiękiem, rzadko popisuje się techniką, stawia na nastrój, na kreowanie ulotnego – ale długo zapamiętywanego – piękna. Karierę rozpoczynał w drugiej połowie lat 80., grając z zespołem Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego, potem z kwintetem i kwartetem Zbigniewa Namysłowskiego.W latach 1987-1990 studiował w Berklee College of Music w Bostonie, a dyplom w klasie fortepianu odebrał wraz z wyróżnieniem Nagrodą Oscara Petersona. Był półfinalistą prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych im. Theloniousa Monka w Waszyngtonie. Z czasów „amerykańskich” warto także wspomnieć o współpracy z orkiestrą legendarnego klarnecisty i bandleadera Artiego Shawa.
Po powrocie do kraju założył własny kwartet z udziałem saksofonisty Henryka Miśkiewicza, kontrabasisty Adama Cegielskiego i perkusisty Cezarego Konrada, z którymi w 1993 r. nagrał płytę „Northern Song”, uznaną przez czytelników magazynu „Jazz Forum” za najlepsze nagranie roku.

Bilety dostępne w kasie Muzeum.

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum