Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Warsztaty rodzinne z cyklu "Tkanina"

20 listopada 2013 (środa), w godzinach17:30-19:00 zapraszamy na warsztaty rodzinne Tkanina - Wnętrza II

Warsztaty rodzinneTkanina, to kolejna edycja zajęć artystycznych, poświęcona tkaninie dekoracyjnej i użytkowej. Ze względu na zbiory, ekspozycje muzealne oraz charakter niegdysiejszej działalności Izraela Poznańskiego, pragniemy poszerzyć zakres warsztatów o aspekt historyczny, którego właściwa formą będzie krótkie zwiedzanie wybranych wnętrz pałacowych, pod kątem działalności samej fabryki oraz wykorzystaniu tkaniny jako materiału dekoracyjnego we wnętrzach oraz w ubiorze. Cykl zajęć obejmuje 9 spotkań w trzech odsłonach: WNĘTRZA-URZĄDZANIE-PROJEKTOWANIE/ PROJEKTOWANIE OD ZERA/ MODA-PRZERABIANIE.

Teoretyczna część zajęć będzie miała miejsce na ekspozycji w gabinecie Poznańskiego , zwracając uwagę na aspekt działalności fabryki i proces produkcji tkanin.  Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób w XIX wieku produkowano tkaniny i jak wygląda obecna działalność zakładów włókienniczych. Podejmiemy temat wzornictwa oraz aplikacji wykorzystywanych do zdobienia. Uczestnicy poznają klasyczne wzornictwo z XIX wieku oraz wzory tkanin, które funkcjonują do dziś zarówno we wnętrzach jak i w modzie np.: krata, pepitka. W następnej części zajęć zajmiemy się komponowaniem wzorów na tkaninach wykorzystując aplikacje i ozdoby .

Półtoragodzinne warsztaty są odpłatne: 15 zł od osoby. Bilet  należy zakupić 2 dni przed terminem zajęć. Wszystkie materiały są zapewnione, a powstałe dzieła stają się własnością uczestnika.
Zapraszamy dorosłych i młodzież  od 11 roku życia. Zainteresowanych uczestnictwem prosimy o zgłoszenie obecności na zajęciach mailowo na adres This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it lub telefonicznie pod numerem 42 254 90 40.

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum