Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Konferencja naukowa "Tuwim bez końca"

Katedra Literatury Polskiej XX i XXI wieku Uniwersytetu Łódzkiego oraz Muzeum Miasta Łodzi zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową TUWIM BEZ KOŃCA, która odbędzie się 5-7 grudnia 2013 roku w Łodzi w Pałacu Poznańskich (ul. Ogrodowa 15, Sala Lustrzana). Konferencja została zorganizowana na zlecenie Instytutu Książki (konkurs projektów: ROK TUWIMA) w kooperacji z Domem Literatury w Łodzi oraz Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. Wydarzenie patronatem honorowym objęli:

  • pani Ewa Tuwim-Woźniak, córka poety
  • Prezydent Miasta Łodzi, Hanna Zdanowska
  • Rektor Uniwersytetu Łódzkiego, prof. Włodzimierz Nykiel
  • Fundacja im. Juliana Tuwima i Ireny Tuwim.

Zaproszenie przyjęli wybitni znawcy twórczości Juliana Tuwima, a także animatorzy kultury, artyści i badacze inspirujący się twórczością autora Kwiatów polskich. Obradom plenarnym będą towarzyszyły panele dyskusyjne, spektakle teatralne, koncerty, wystawy i spotkania promujące publikacje o Tuwimie. Program oraz szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.tuwimbezkonca.pl

Zachęcamy również do odwiedzenia strony wydarzenia na portalu społecznościowym: https://www.facebook.com/tuwimbezkonca#

Chcemy spuentować Rok Tuwima w kręgach akademickich i pokazać, że o autorze Lokomotywy można rozmawiać BEZ KOŃCA tradycyjnymi i nowymi językami. Liczymy, że twórczy dialog przyniesie nowe, frapujące odczytania dorobku pisarza. Para buch, koła w ruch... – i tak BEZ KOŃCA!

5-7 grudnia (czwartek-sobota)
Organizatorzy: Katedra Literatury Polskiej XX i XI w. UŁ, Muzeum Miasta Łodzi
Miejsce: Sala Lustrzana
Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15
Wstęp wolny

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum