Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Warsztaty rodzinne

Wnętrza III to warsztaty rodzinne z cykluTkanina, czyli kolejna edycja zajęć artystycznych, poświęcona tkaninie dekoracyjnej i użytkowej. Ze względu na zbiory, ekspozycje muzealne oraz charakter niegdysiejszej działalności Izraela Poznańskiego, Muzeum Miasta Łodzi poszerza zakres warsztatów o aspekt historyczny, którego właściwa formą będzie krótkie zwiedzanie wybranych wnętrz pałacowych, pod kątem działalności samej fabryki oraz wykorzystaniu tkaniny jako materiału dekoracyjnego we wnętrzach oraz w ubiorze. Cykl zajęć obejmuje 9 spotkań  w trzech odsłonach: WNĘTRZA-URZĄDZANIE-PROJEKTOWANIE/ PROJEKTOWANIE OD ZERA/ MODA-PRZERABIANIE.

Teoretyczna część zajęć będzie miała miejsce na ekspozycji w gabinecie Poznańskiego, zwracając uwagę na aspekt działalności fabryki i proces produkcji tkanin.  Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób w XIX wieku produkowano tkaniny i jak wygląda obecna działalność zakładów włókienniczych. Podejmiemy temat wzornictwa oraz aplikacji wykorzystywanych do zdobienia.
Uczestnicy poznają klasyczne wzornictwo z XIX wieku oraz wzory tkanin, które funkcjonują do dziś zarówno we wnętrzach jak i w modzie np.: krata, pepitka. W następnej części zajęć zajmiemy się komponowaniem wzorów na tkaninach wykorzystując aplikacje i ozdoby.

18 grudnia (środa), godz. 17:30
Prowadząca: Monika Urbańska
Miejsce: sala edukacyjna
Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15
Wstęp: 15 zł od osoby
Zapisy: do piątku 13 grudnia br. do godz. 15:00 pod nr. tel. 42 254 90 40

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum