Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

"Galeria Małego Mistrza"

Na warsztaty z cyklu Galeria Małego Mistrza zatytułowane PrzebijŚniegi zapraszamy w niedzielę 12 stycznia o godzinie 12.30.
Tematem styczniowych zajęć będzie pejzaż zimowy. Bazując na malarskim dorobku Juliana Fałata, którego ulubionym tematem była zima, będziemy odkrywać jak wyglądają śnieżne widoki o różnych porach dnia: rano, w południe i wieczorem, dokładnie w ten sam sposób jak robił to Julian Fałat, czego przykładem jest obraz eksponowany w Galerii Mistrzów Polskich „Zakole rzeki zimą”, który powstał w kilku wariantach. Trzy ćwiczenia plastyczne w technikach mieszanych pozwolą zgłębić zagadnienie światła w obrazie oraz zaobserwować jak zmienia się pejzaż pod wpływem warunków atmosferycznych.

Galeria Małego Mistrza to cykl warsztatów przeznaczonych dla odbiorców w grupie wiekowej 6 - 10 lat. W ramach programu „Edukacja przez sztukę” przygotowano, na bazie ekspozycji Galerii Mistrzów Polskich i wystaw czasowych, działania warsztatowe aby promować i przekazywać wiedzę na temat kultury i sztuki polskiej.

Warsztaty są odpłatne: 15 zł od osoby. Wszystkie materiały są zapewnione, a powstałe dzieła stają się własnością uczestnika.
Zainteresowanych uczestnictwem prosimy o zgłoszenie obecności na zajęciach mailowo na adres This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it lub telefonicznie pod numerem 42 254 90 40 do piątku 10 stycznia 2014 do godziny 15.00.

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum