Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Ferie zimowe w Muzeum

Muzealne poniedziałki, historyczne wtorki, łódzkie środy, muzyczne czwartki i artystyczne piątki – to tytuły zajęć, w jakich dzieci w wieku 6-12 lat będą mogły uczestniczyć w Muzeum Miasta Łodzi w zbliżającym się okresie ferii zimowych (20-24 i 27-31 stycznia 2014 r.). Oprócz interesujących tematów mali goście muzeum będą mieć zagwarantowany pyszny poczęstunek ufundowany przez Cukiernie P. Skórka i ciepłą herbatę, którą zapewni Katering Pałacowy. Zajęcia są bezpłatne, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy pod numerem 42 254 90 11 lub mailem This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it .

Do stworzenia programu ferii muzealnych zainspirowali nas nasi goście, którzy zasygnalizowali nam taką potrzebę. Wielu małych łodzian spędza zimową przerwę szkolną w domach, a ich opiekunowie poszukują atrakcji, które mogłyby umilić im wolny czas. Podczas ferii w Muzeum Miasta Łodzi dzieci poznają m.in. tajniki różnych technik artystycznych, historię miasta czy ciekawostki związane z łódzkim językiem, ale także spróbują swoich sił podczas gry na maszynach dźwiękowych w Parku Staromiejskim i zaznajomią się ze zbiorami naszego muzeum.”

Harmonogram ferii w MMŁ:

20.01.2014 g. 10:00-12:00   Muzealny poniedziałek: „Piękno tkwi w szczegółach”

O tym, że piękno tkwi w szczegółach wiedzą rzeźbiarze, ale – jak się okazuje – również kamieniarze. Podczas zajęć na wystawie czasowej „Zakład Urbanowskich. Rodzina. Dzieło. Twórcy” uczestnicy dowiedzą się, jak przedmioty codziennego użytku stają się muzealnymi eksponatami, a w części plastycznej wykonają małe formy rzeźbiarskie.

21.01.2014 g. 10:00-12:00   Historyczny wtorek: „Z wizytą u rodziny Poznańskich”

Jak wyglądało życie w Pałacu Poznańskich na przełomie XIX i XX wieku? Kto w nim mieszkał? Jakie zwyczaje tu panowały? Odpowiedzi na te pytania uczestnicy poznają podczas spaceru po muzeum połączonym z opowieścią o rodzinie Poznańskich.

22.01.2014 g. 10:00-12:00   Łódzka środa: „Ludzki język łódzki”

Jak pięknie mówić oraz ćwiczyć swój język? Tego dowiedzą się uczestnicy logopedyczno-literackiego spotkania, podczas którego zostaną zaprezentowane różne zabawy językowe wykorzystujące wyjątkowe łódzkie powiedzenia i słówka.

23.01.2014 g. 10:00-12:00  Muzyczny czwartek: „Ogródek dźwiękowy”

Muzyczne spotkanie poświęcone otaczającym nas dźwiękom. W jego trakcie uczestnicy będą mieli okazję do licznych zabaw i ćwiczeń muzycznych o charakterze improwizacyjnym, które wzbogacą własnoręcznie skonstruowane instrumenty oraz maszyny dźwiękowe z Parku Staromiejskiego.

24.01.2014 g. 10:00-12:00  Artystyczny piątek: „W istocie”

Jak opisać świat, pojęcia, idee i wartości za pomocą obrazów? Tego dowiedzą się uczestnicy artystycznego piątku podczas zwiedzania Galerii Mistrzów Polskich i warsztatów plastycznych.

27.01.2014 g. 10:00-12:00  Muzealny poniedziałek: „MusZeum”

Jak funkcjonuje muzeum? Czym jest galeria, wystawa, eksponat? Po tych zajęciach dzieci będą już wiedziały, że wizyta w muzeum to przyjemność, nie mus!

28.01.2014 g. 10:00-12:00  Historyczny wtorek: „Legenda Ziemi Obiecanej”

Zajęcia poświęcone będą błyskawicznemu rozwojowi Łodzi przemysłowej oraz spektakularnej karierze części jej mieszkańców.

29.01.2014 g. 10:00-12:00  Łódzka środa: "Łódź niepowtarzalna"

Łódź jest miastem jedynym w swoim rodzaju. Są tacy, którzy twierdzą, że nudnym i brzydkim, ale podczas tych zajęć udowodnimy, że nasze miasto jest piękniejsze, ciekawe i wyjątkowe.

30.01.2014 g. 10:00-12:00  Muzyczny czwartek: „Łódź utkana dźwiękiemi”

Muzyczna podróż w przeszłość, która pozwoli uczestnikom warsztatów dowiedzieć się, jak przez lata zmieniały się odgłosy i muzyka historycznej Łodzi. Oprócz podsłuchiwania warstwy akustycznej naszego miasta zostaną zaprezentowane również sylwetki znanych łódzkich muzyków i kompozytorów.

31.01.2014 g. 10:00-12:00  Artystyczny piątek: „Obraz szyty na miarę”

Podczas zajęć w oparciu o wybrane prace z Galerii Mistrzów Polskich uczestnicy dowiedzą się, czym jest perspektywa w obrazie i jak rysować, aby poprawnie zaznaczyć pierwszy i drugi plan.

 

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum