Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Warsztaty "Galeria Małego Mistrza"

Rama obrazu jest istotnym elementem dekoracyjnym, decyduje w dużej mierze o jego odbiorze, jest swoistą kropką nad „i”. Gdy jest źle dobrana zakłóca walory dzieła. W niedzielę 16 lutego o godzinie 12.30 zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na warsztaty plastyczne z cyklu Galeria Małego Mistrza. Zajęcia Trzymaj się ram! dla młodych adeptów sztuki poświęcone będą tematyce ram, których niezliczoną ilość przykładów znaleźć można w Galerii Mistrzów Polskich. Spacer po ekspozycji pozwoli na dokładne obejrzenie jakiego rodzaju ramy pasują do poszczególnych prac, wyróżnimy pewien podział na: zdobione, złocone, drewniane, proste, postarzane itd. W części praktycznej uczestnicy będą mieli za zadanie stworzyć tablicę informacyjną, do której przypina się istotne dla nas wiadomości z kolorowym tłem i własnoręcznie wykonaną ramą. Z tektury zostanie wycięta rama, którą trzeba będzie ozdobić według konkretnej koncepcji postarzania, imitując rzeźbiarskie zdobienia itd. ale w taki sposób by dopasować ją do konkretnego malarskiego tła.

Galeria Małego Mistrza to cykl warsztatów przeznaczonych dla odbiorców w grupie wiekowej 6-10 lat, organizowanych raz w miesiącu. W ramach programu  „Edukacja przez sztukę” przygotowano na bazie ekspozycji Galerii Mistrzów Polskich i wystaw czasowych, działania warsztatowe aby promować i przekazywać wiedzę na temat kultury i sztuki polskiej.

Warsztaty są odpłatne: 15 zł od osoby. Wszystkie materiały są zapewnione, a powstałe dzieła stają się własnością uczestnika.
Zainteresowanych uczestnictwem prosimy o zgłoszenie obecności na zajęciach mailowo na adres This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it   lub telefonicznie pod numerem 42 254 90 40 do piątku 14 lutego 2014 do godziny 15.00.

16 lutego (niedziela), godz. 12:30
Prowadząca: Monika Urbańska
Miejsce: Galeria Mistrzów Polskich, sala edukacyjna
Wstęp: 15 zł od osoby; ilość miejsc ograniczona
Zapisy pod nr. tel. 42 254 90 40 do piątku, 14 lutego, do godz. 15:00

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum