Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Koncert Małgorzaty Hutek

Jazz w Pałacu to cykl koncertów organizowanych od dwunastu lat w Muzeum Miasta Łodzi. Tym razem zapraszamy na występ łódzkiej wokalistki młodego pokolenia - Małgorzaty Hutek, cenionej  za profesjonalizm, kreatywność oraz zapał do łamania barier stylistycznych. Niedziela, 2 lutego, godzina 18.00. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie muzeum.

2 lutego (niedziela), godz. 18.00
Małgorzata Hutek – wokal
Nikola Kołodziejczyk – fortepian
Michał Kapczuk – kontrabas
Grzegorz Masłowski - perkusja
Miejsce: Sala Lustrzana
Wstęp: 20 zł
Bilety do nabycia w kasie muzeum

Małgorzata Hutek – urodzona w Łodzi wokalistka jazzowa i autorka tekstów. W świat sztuki wprowadzali ją od najmłodszych lat rodzice, matka - aktorka, ojciec - reżyser teatralny. Jej dzieciństwo przepełnione było atmosferą teatru, sceny oraz twórczości. Swoją muzyczną drogę rozpoczęła od nauki gry na skrzypcach, jednakże jej zainteresowania muzyczne ostatecznie skierowały ją do klasy saksofonu. Już wtedy obok muzyki klasycznej, którą głównie wykonywała zaczęła interesować się muzyką jazzową. Odkrywcą jej jazzowych predyspozycji był pianista i pedagog Witold Janiak, z którym rozpoczęła współpracę. W 2013 roku ukończyła Akademie Muzyczną w Katowicach na specjalności wokalistyka jazzowa. Uczestniczyła w wielu muzycznych projektach, m. in. w Festiwalu Muzyki Filmowej w Łodzi, gdzie współpracowała m.in. z Krzysztofem Herdzinem oraz w koncercie ku pamięci Bogusława Meca „Na pozór” realizowanym dla TVP2 i Jedynki Polskiego Radia. Jej koncerty można było usłyszeć m.in. na festiwalu Miastograf 2009 w zabytkowej hali EC1 w Łodzi, Geyer Music Factory 2011 oraz na deskach Filharmonii Łódzkiej podczas otwarcia Nowego Roku Kulturalnego Województwa Łódzkiego. Ostatnimi osiągnięciami było otrzymanie nagrody Prezydenta Miasta Łodzi dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana 2012 Grand Prix Jazz Melomani oraz występ na Jazz Jamboree 2013 wraz z projektem United States of Beta. Dzięki otrzymanemu stypendium Marszałka Województwa Łódzkiego „Dla Młodych Kreatywnych” w kategorii Młody Twórca nagrała swoją pierwszą autorską płytę wraz z Nikolą Kołodziejczykiem, Michałem Kapczukiem oraz Grzegorzem Masłowskim, której premiera planowana jest na początek 2014 roku.

Grounded in Love

„Grounded in Love” to akustyczny jazz, nastawiony na improwizację, przeplatany elementami world music z domieszką groove’u oraz eksperymentu. Indywidualizm muzyków grających na płycie spajają autorskie kompozycje Małgorzaty Hutek do tekstów kompozytorki, Czesława Miłosza, Agi Musiał oraz Oli Danowskiej mówiące o miłości, wolności oraz poszukiwaniu prawdy. Muzycy grający na Grounded in Love to Nikola Kołodziejczyk na fortepianie, Michał Kapczuk na kontrabasie, Grzegorz Masłowski na perkusji oraz gościnnie Kuba Raczyński na klarnecie basowym.

Ta płyta jest wynikiem drogi, jaką odbyłam poszukując prawdy o miłości,  o ludziach i o sobie. Jest ona próbą zakorzenia się w prawdziwej Miłości. Grounded in Love jest  również, w dużej mierze, zapisem moich poszukiwań muzycznych. Nastrojowy eklektyzm utworów w pełni oddaje  moją osobowość, ciekawość świata oraz pragnienie życia każdą chwilą. Jestem szczęśliwa, że praca nad płytą ugruntowała mnie w przekonaniu, iż tym, o czym warto pisać, grać czy śpiewać, po prostu tworzyć, jest piękno świata, w którym przyszło mi żyć

Małgorzata Hutek jest cudna, przekonywująca. Nie chowa się za nikim. Fajne piosenki, świetnie zagrane. Jej głos jest inny i nie potrzebuje się z nikim utożsamiać. Po angielsku śpiewa pewnie, świeżo, mocno. Gratuluje bardzo ładnej płyty.
Grażyna Auguścik - wokalistka jazzowa

Z dużą satysfakcją wysłuchałem muzycznego projektu p. Małgorzaty Hutek, zatytułowanego „Grounded in Love”. Jest ciekawy artystycznie i ambitny, a jednocześnie na tyle atrakcyjny, aby zdobyć sobie mnóstwo zwolenników. Napisany i wykonany z dużym profesjonalizmem.
Jan Ptaszyn Wróblewski

2 lutego zapraszamy również dzieci  na zajęcia edukacyjne "Zawód: kolekcjoner"
Więcej informacji TUTAJ

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum