Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Warsztaty teatralne dla dzieci

Papier – plakat – afisz – teatr, czyli od pomysłu do działania. W ramach ogólnopolskiej akcji "Dotknij Teatru" zapraszamy dzieci w wieku 8-13 na warsztaty teatralne inspirowane wystawą Lech Kunka (1920-1978). Scenografia.

Warsztat ma na celu zapoznanie dzieci z historią, tworzeniem i zastosowaniami papieru oraz jego rolą w teatrze (np. afisze, plakaty, projekty kostiumów, scenografii). Ponadto formuła zajęć sprzyja ukazaniu teatru jako miejsca kreacji twórczej realizowanej w pracy grupowej oraz indywidualnej. Dzieci będą miały m.in. możliwość samodzielnie czerpać papier, na którym potem zaprojektują afisz, plakat lub kostium dla wybranej postaci.

Inspiracją do zajęć jest twórczość Lecha Kunki, którego prace można oglądać od 17 lutego 2014 r. w Muzeum Miasta Łodzi. To wyjątkowa szansa, żeby spojrzeć na teatr od strony pracy koncepcyjnej – przelewania na papier własnych wizji i pomysłów, by następnie porównać je z już gotowymi realizacjami artysty. To również wyprawa w przeszłość – dziś większość projektów powstaje na komputerze...Warsztat będzie okazją, aby przekonać się, że warto sięgnąć do tradycji, warto poszukać inspiracji w przeszłości i spróbować zrealizować własne pomysły na teatr.

29 marca (sobota), godz. 12:00-14:30
Prowadzące: Elżbieta Uljańska (Fundacja "Ocalić od zapomnienia"), Katarzyna Kuropatwa-Pik
Miejsce: Dom Papiernika w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej, ul. Piotrkowska 282
Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona
Zapisy pod nr. tel. 502 227 076 lub mailem This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

 

 

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum