Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Noc Muzeów

Jak co roku nasza instytucja włącza się w obchody Międzynarodowej Nocy Muzeów. Zapraszamy w sobotę 17 maja w godzinach 18:00-01:00 do siedziby głównej Muzeum Miasta Łodzi oraz do Muzeum Kanału "Dętka". Z uwagi na nocne otwarcie tych placówek, w sobotę i niedzielę w ciągu dnia będą nieczynne.

Noc Muzeów w Pałacu Poznańskich /18:00-01:00/

Tej nocy będzie można bezpłatnie zobaczyć wystawy stałe (zabytkowe wnętrza Pałacu Poznańskich dające niepowtarzalną okazję, by poczuć atmosferę architektury rezydencjonalnej z przełomu XIX i XX wieku) i czasowe (z okazji 110. rocznicy urodzin Jana Sztaudyngera oraz „Jadwiga Janus. Oblicza formy”), a także Panteon Wielkich Łodzian (gabinety Juliana Tuwima, Władysława Reymonta, Jerzego Kosińskiego, Artura Rubinsteina, Karla Dedeciusa oraz nowootwarty Gabinet Prof. Jana Karskiego). Atrakcją wieczoru będą „obiekty nocy” - eksponaty ze zbiorów nieprezentowane na co dzień. Podczas Nocy Muzeów swoją inaugurację będą miały: ekspozycja plenerowa Łódź Jana Karskiego oraz gra miejska Zlokalizuj kuriera.

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona. Wejścia o pełnych godzinach w grupach 250-osobowych (ostatnie wejście o godz. 0:00).

Noc Muzeów w Muzeum Kanału "Dętka" /18:00-01:00/

Muzeum Kanału „Dętka” zaprasza na nocne zwiedzanie pod opieką przewodnika. Ciesząca się nieustającym zainteresowaniem placówka w Noc Muzeów będzie otwarta przez siedem godzin.

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona. Wejścia co 15 minut w grupach 15-osobowych (ostatnie wejście o 0:45). Muzeum będzie mogło zwiedzić tej nocy 420 osób czyli 60 osób na godzinę. Przewidywany czas oczekiwania w kolejce na wejście to od trzech do czterech godzin.

Muzeum Kanału "Dętka" w dniach 17-18 maja 2014 r. będzie czynne jedynie w trakcie Nocy Muzeów. W niedzielę 18 maja będzie nieczynne.

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum